| Anamaria9834783 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o chitara. Ce fel de chitara imi recomandati. Am 12 ani. Vreau sa cant de ex de la: Sabrina Carpenter, Selena Gomez melodii mai noi. Ce chitara imi recomandati chitara-clasica sau chitara-ascutica? Bugetul sa se incadreze intre 100-400 de lei

2 răspunsuri:
| heythere2004 a răspuns:

Ai putea sa iti iei o chitara clasica de la hora.Chitarile de la hora sunt de calitate si la un pret acceptabil.Eu am o chitara de la ei de 12 ani si suna foarte bine.O prietena si-a comandat de pe acest site si nu a avut probleme cu transportul sau calitatea :http://magazinulrapsodia.ro/hora-reghin/chitara-acustica-standard-4-4-hora (aceasta este chitara pe care o am eu).Dar daca vrei o chitara mai scumpa si mai de calitate o poti achizitiona de pe acelasi site pe aceasta:http://magazinulrapsodia.ro/......04-6c-hora

| heythere2004 a răspuns:

Scuze mam incurcat.Chitara acustica deoarece are tastiera
(unde se fac acordurile) mai ingusta si va fimai usor pentru tine ca icepator/e sa faci acordurile.De aceea am pus chitarile acustice acolo.happy