| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la chitara. Exista in Baia Mare un fel de scoala de acest fel,in care lectiile sunt gratuite? Nu chiar scoala,fiindca eu vreau sa imi continui studiile la liceul la care am intrat, ati inteles voi.

2 răspunsuri:
| MarryRose a răspuns:

Se poate la Şcoala Populară de Artă, dar nu este gratuit. Lecţiile sunt după masa, dar nu ştiu exact cât costă. De exemplu, un prieten şi-a cumpărat chitară şi a tot repetat de pe net şi ştie cânta foarte bine zic eu [dar nu mă pricep], dar face parte dintr-o trupă de câteva luni, deci ştie. Oricum, poţi încerca şi tu dar ai nevoie de voinţă, probabil şi ureche muzicală şi o chitarăhee hee

| GoldCobra a răspuns:

Nu prea exista lectii gratis, singura varianta este pe net.