| Rose9 a întrebat:

Vreau sa invat sa cant la un instrument. Sunt o persoana zapacita si in acelasi timp sensibila. Nu pot sa ma hotarasc la ce instrument sa cant: tobe, chitara sau vioara? Fundita pentru cine argumenteaza.

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Chitara. Dintre cele trei, e cam singurul care iti permite sa fii si 'violenta', dar si sensibila.Eu cant la chitara de aproximativ 2 ani si sunt cam ca tine, cand foarte melancolica si sensibila, cand foarte dinamica.Chitara e foarte buna pentru a exterioriza sentimente din ambele categorii, plus ca iti ofera o mare diversitate in ceea ce priveste cantecele pe care le poti canta si modul in care o poti face. E usor sa si compui, pur si simplu te lasa dusa de val si vezi ce suna bine si ce nu.happy

1 răspuns:
| Lora a răspuns:

Chitara pentru ca e usor de transportat si dulce la auz in caz ca mergi intr-o tabara, excursie la munte, mare, seara cu prietenii in jurul focului cantant tu la chitara iar restul vocal.