| ioa_9738 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar chitara asta
http://www.esound.ro/DIMAVERY-AC-300-Chitara-clasica-4-4 ,blue,p-3748.html
sunt incepatoare nu am mai cntat niciodata! este buna pentru mine? daca nu ce ar fi bun pentru mine
help me pls

9 răspunsuri:
| alecsandor a răspuns:

Eu cred ca este un inceput foarte bun. Pe masura ce vei descoperi primele acorduri, cantece etc. iti vei da seama daca simti nevoia de un alt sound, daca ai vrea sa treci pe electrica. Tot mai tarziu poti inlocui chitara cu una mai performanta. Succes si inspiratie!

| Suzy a răspuns:

si eu is incepatoare tongue si am una mare happy

| deepindesire a răspuns:

Da, e o chitara clasica, insa cele din afara sunt mai bune, este adevarat ca si pretul e dublu dar merita.Eu am o chitară acustică Hora Western Standard asimetrică, e okei, dar am ramas impresionata de o chitara adusa din Germania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput trebuie una de imprumut! Daca merge, abia atunci merita cumparat un instrument...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca este foarte buna pentru inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Is din cj si am chitara clasica si o vind cu 200 ron id meu buzasroland urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am una.si sunt cam dezamagit de ea...sunetele se aud cam fals.trebuie sa o acordez mereu si.na e chinezeasca happy Mai bine iei o hora si la inceput cel mai e bine e cu acustica din propia experienta...clasica e extrem de grea

| ioa_9738 explică:

Dau fundita
pls help me

| nemo a răspuns:

Chitara este buna, dar este clasica si cei mai multi spun ca pentru a incepe sa inveti la chitara trebuie o chitara acustica. Daca vrei da-mi un mesaj si te ajut eu sa iti gasesti.