| Mary Marry a întrebat:

Vreau sa vad dacă știți care este diferența dintre muzicieni si muzicanti. happy
Pe mine ma cam sacaie ca unele persoane chiar nu își dau seama despre asta si ne pun laolalta, chiar dacă e diferența între noi.

1 răspuns:
| Mirυnα_5003 a răspuns:

Deci thinking

muzician = persoana cu pregatire si cunostinte speciale, care executa compozitii muzicale; persoana care cunoaste arta muzicala si poate aprecia muzica

muzicant = persoana care canta la un instrument muzical; persoana care cunoaste, se ocupa cu muzica, are aptitudini pentru muzica

happy Cred euhee hee