| maraturunen a întrebat:

Vreau si eu sa stiu cum ma ajuta un mixer pentru microfon. daca mai am nevoie de altceva gen amplificator sau este de ajuns doar sa'l conectez la pc si o sa'mi redea sunetul in boxe.

Răspuns Câştigător
| Broadband a răspuns:

Mixerul te ajuta la efecte,
echo pentru microfon, inalte, efecte audio,
poti sa alegi mai multe microfoane, etc
daca mixerul e unu simplu fara amplificator incorporat, iti trebuie amplificator,
daca ai boxe cu amplificator incorporat, nu-ti mai trebuie nimic, cumplezi boxele la mixer, si mixeru la pc

2 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Depinde de microfon. Daca e condensator vei avea nevoie de un aparat care contine phantom power (preamplificare). Acestea se gasesc de obicei in mixere (recomand un xenyx 802 sau mai bun) si interfete audio. De amplificator nu e nevoie.

| BRG a răspuns:

Cred că trebuie și amplificator.