| anonim_4396 a întrebat:

Ziceți-mi câteva trupe/cântăreți rock.
Ascult : Rise against;
Three days grace;
Linkin par k;
Sick puppies;
Skillet;
Thousand Foot Krutch;

Sper că-mi înțelegeți „gusturile".
Dacă puteți/știți mai multe melodii din trupele rock de mai sus, vă rog enunțați-le.

P.S: Mai puțin metal, dăunează la urechi

Răspuns Câştigător
| Dragosdoar a răspuns:

Korn,Disturbed,Nirvana,Greed day, System of a Down cam asta e mainstrem-ul care l cunosc si metalul nu dauneza la urechi, verifica mi playlistul te rog

10 răspunsuri:
| kRedhead a răspuns:

Asculta Breaking Benjamin, Kings Of Leon, 30 seconds to Mars, Story Of The Year, Arctic Monkeys, Blink-182, Sum 41, Green Day, Fall Out Boy, Limp Bizkit, Fort Minor, Les Elephant Bizarres, Nickelback, Papa Roach, Puddle Of Mudd, Red, Simple Plan, Starset, SR-71.
Sper sa iti placa, sunt pe gusturile tale.

| Sociopat a răspuns:

De ce nu descarci discografia trupelor astora si apoi alegi ce-ti place? Sunt chiar singurul caruia ii place sa faca asta?

Trupe similare adica nu pe gustul meu. Korn, U2, Kings Of Leon, Avril Lavigne, Sum 41, System Of A Down, Breaking Benjamin, Drawning Pool, Nirvana si Asking Alexandria.Descarca discografia si sorteaza.

| Deaad a răspuns:

Acele trupe nu sunt rock.Sunt balega.De aia puturoasa de vaca.
Daca spui ca metalul dauneaza la urechi, poti sa te caci in pantaloni. Exista volum care se poate micsora.

Gusturile tale sunt de tot rahatul.Trupe comerciale care put si sunt neascultabile cum e si Inna sau Nicole Cerry.
Voi astia care ascultati Linkin Park si alte trupe nu metal(nu ca ai stii tu ce inseamna) va dati mare rockeri.''Ia uite ba, ascult Linkin Park si Skillet! Sunt rocker adevarat''. Muriti! Nu stiti ce e rockul in esenta sa.
Singurele trupe ascultabile de nu metal(si pe buna dreptate pentru ca absolut toate trupele nu metal in afara de astea doua put) sunt Korn si Slipknot. Poate si SOAD.
Daca esti mare fan nu metal te invit sa le asculti pe astea, nu cacaturile alea.
Multi ziceti ca, Korn pute.Muriti din nou! Albumele dinainte de Path of Totallity sunt foarte bune, mai ales primele 3, 4.
Nu o lua ca pe o insulta, asta e critica constructiva, deci daca te simti ofensat, ar trebui sa te schimbi si sa lasi loc criticilor.

| dary01 a răspuns (pentru Deaad):

Sa stii ca ai mare dreptate, mi se par doar o prostie astea si cand aud tipii de genul sata zicand ca sunt metalisti ca asculta linkin parca etc imi vine sa ii bat

| DonotPositive a răspuns (pentru Deaad):

Asta scriu pentru toți care au avut aceași părere.
Nu e vina mea că-mi place skillet/linkin par.k(dacă ascult 2-3 melodii de la acele trupe) și ce am mai enumerat mai sus.
N-am zic că sunt mare rocker (nici nu par a fi). Gusturile mele nu sunt „de tot rahatul" doar că n-am avut ocazia să ascult și altceva, tocmai de asta întreb aici.
N-am trăit cu rock-ul, mai nou mi-au plăcut mesajele și instrumentalele în sine.
În viața mea n-am zis că toate melodiile metal dăunează la ureci, am zis NU PREA MULT!, de ce? Am căutat așa. de curiozitate pe youtube niște căcaturi de melodii, care ce erau? Niște instrumentale cântând o voce răgușită despre draci și demoni, ce **** mea să ascult din asta?

„Mulți ziceți că..." nu mă include și pe mine.

Fac schimbări în viața mea doar dacă este nevoie, dacă pot răspunde la tot ce ai zis tu, nu am nevoie de schimbări (din punctul meu de vedere).

P.S: Nu ascult foarte mult linkin par.k sau skillet. Sunt mai pe gen, three days grace, sick puppies sau rise against, dacă și astea sunt prostii. atunci, no comment.
Nu toți ascultăm la fel...

| Deaad a răspuns (pentru DonotPositive):

''Niște instrumentale cântând o voce răgușită despre draci și demoni, ce **** mea să ascult din asta?''laughing.Ai dat de Black sau death metal.Ei bine, e cosmar cand il auzi prima data.Adica cand esti obisnuit cu de astea mai linistite, mai ''frumoase''. Cand dai de instrumentalul ala repezit si de vocile alea ragusite, te caci pe tine prima data.Eu ador ''acele cantece cu voci ragusite care canta despre demoni''.Ala e metal care chiar merita sa-l asculti.Dar, nu toata lumea agreeaza genul ala.

| DonotPositive a răspuns (pentru Deaad):

Nu e ca și cum aș tremura când ascult melodii de genul, dar nu e muzică din perspectiva mea.
Eu vreau versuri...

| Alexandr a răspuns:

Incognito (formație românească)
Iris (formație românească)
Krypton
Kumm
Legion
Luna Amară

| NU_Optimistu_1991 a răspuns:

Nu il lua in seama pe "deaad", ii lipseste o doaga, daca el asculta mai mult doar trupele alea, crede ca restul is de ****, dar fiecare cu parerile lui. uite lista mea de rock si metal si de toate : bring me the horizon, suicide silence, slipknot, urgehal, tsjuder, evanescene (gothic metal, e mai calm), escape the fate, children of bodom, cargo, truda, brokencyde, 30 seconds to mars, si acelea din lista ta. funda daca iti plac trupele