| BlazeDrakon a întrebat:

Imi spuneti si mie ce gasiti satanist la rock si toate subgenurile? Adica eu chiar nu inteleg.Eu unul la trupele pe care le ascult nu vad nimic satanist. Eu ascult trupele : Three Days Grace,Thousand Foot Krutch,Zebrahead,Atreyu, 12Stones,3 Doors Down,Hoobastank,Adelitas Way,Rev Theory,Disturbed,Egypt Central,Linkin Park,BreakingBenjamin,The offspring,Dope,Fall Out Boy,Sum-41, SickPuppies,Sr-71,My darkest day,Rise Against,Skillet,Red,Daughtry,Nickelback, Simple Plan.Shinedown,SixxAm,Hammerfall,PapaRoach,Divide The Day,Pillar,Delta, Dragonforce si altele.

Răspuns Câştigător
| Wøodenpints a răspuns:

Satanismul e o religie, ca oricare alta.
Rock-ul este un gen de muzică ca oricare altul.
Care-i legătura, că nu înțeleg?

Da, există unele trupe ai căror membri aparțin acestei religii, satanism. La fel cum există și trupe ai căror mebri sunt creștini. Sau trupe ai căror membri sunt budiști.
De legătură are, că nu înțeleg?

3 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Încă nu v-ați săturat de întrebările astea?

| RockNbeer a răspuns:

Nu incerca sa pui la indoiala teoriile halucinogene ale crestinului fanatic, trebuie sa atingi un nivel net superior, pentru a vedea cea ce ei vad.

| Openquestions a răspuns:

In afara de black metal nu e satanism in rock, si nici chiar si in black metal nu e cine stie ce, astea prosti spuse de ratrdati neinformati, mai mult satanismul e in muzica pop decat in rock.