| Darcklight a întrebat:

Ziceti-mi niste formati de rock dar sa fie buna muzica!

19 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

The Eagles, Korn, Nickelback, Nirvana, Rammstein, Skillet, Queen, Trooper, Vama, Bon Jovi, Alternosfera, Cargo, Imperia, Lordi, The Rolling Stones, AC/DC, Evanescence, Red Hot Chili Peppers, Metallica, Linkin Park, Pink Floyd, We Are The Fallen, Nightwish, 30 Seconds To Mars, Alice Cooper, Three Days Grace, Within Temptation, Breaking Benjamin, Coldplay.

| FadetoBlack a răspuns:

Poate îmi spui mai cu exactitate ce gen preferi?

| Darcklight explică (pentru FadetoBlack):

Sa nu fie ritm de ala nebunhappy

| FadetoBlack a răspuns (pentru Darcklight):

Atunci caută frumos pe google. Pink Floyd, Led Zeppelin, The Beatles, The rolling stones, Metallica, dar alege baladele. Guns'n'Roses, Scorpions, Europe, Queen, Phoenix(folk ), Trooper, au piese faine... Şi eventual caută ''rock alternativ'' pe metalhead sau pe google. Cred că genu' ăla îl vrei.

| Darcklight explică (pentru FadetoBlack):

MShappy

| EmaCha a răspuns:

Nickelback
Evanescence
Nightwish
Within Temptation
Rammstein
Metallica
AC/DC
Guns'N'Roses
Bon Jovi
Sirenia
Tokyo Hotel
Lacuna Coil
Iris
Cargo
Fact And Friction
Machine Head
Green Day
Queen
Pink Floyd
Black Veil Brides
Fit For Rivals
Depeche Mode
ZZ Top
Paramore
Scorpions
The Pretty Reckless
The Rasmus
Kaiser Chiefs
The Offspring
Aerosmith
Coldplay
30 Second to Mars

| MalinaAndreea a răspuns:

Apocalyptica,Evanescence,Linkin Park, Green Day, Metallica, Coldplay

| M25M a răspuns:

Evanescence
Within Temptation
Nightwish
30 seconds to mars
Linkin Park
Led Zeppelin
Guns'n'Roses
Bon Jovi
Queen
Deep Purple
Ac/Dc
Paramore
Amaranthe
Nickelback
Limp Bizkit
System of a Down
HIM

Depinde ce-ti place.

| Vans a răspuns:

Formaţii*
Caută pe metalhead.

| KristalPop a răspuns:

Http://www.metalhead.ro/trupe/
http://www.metalfan.ro/trupe.html
http://www.rockband.ro/biografii-rock.php
http://muzica.metropotam.ro/gen-de-muzica/rock/artisti/
http://www.avrev.com/top-100-bands-of-all-time/top-10-rock-bands/index.php
http://www.classicrockbands.nl/

În opinia mea cele mai bune trupe de rock sunt următoarele:
Metallica, AC/DC, Manowar, Slayer, Truda, Slash, Megadeth, Iron Maiden, Judas Priest, Scorpions, Trooper, Bon Jovi, Pantera, Sepultura, Lamb of God, Dimmu Borgir, Queen, Disturbed, Apocalyptica, Cannibal Corpse, Cap de Craniu, Cadavrul, Motorhead.
Nu te pot ajuta prea mult fiindcă n-ai precizat genul/subgenul de rock.

| Ramona000 a răspuns:

Bon Jovi Evanescence Led Zeppelin
Guns'n'Roses System of a Down Queen

| NuMaContrazice a răspuns:

Queen
Bon Jovi
Aerosmith
Guns And Roses
RHCP
Nickelback
Ac/Dc
Nightwish
Evanescence
Skillet
L-am pus in ordine dupa cum imi plac mie.

| Aneke a răspuns:

Linkin Park
Metallica
AC/DC
Kalmah
Slipknot
Evanescence
Queen
Dark Moor
Destruction
t
Twilightning
b
Bullet For My Valentine
Sper sa iti placa.
Pa pa.

| corny04 a răspuns:

Buna :)

Poate gasesti pe site-ul acesta o trupa care iti va placea
http://www.metalhead.ro/trupe/

Sper ca te-am ajutat!

| DyaLove a răspuns:

Mie personal imi place Paramore, Evanescence, Green Day sau Linkin Park happy.

| PandaROCK a răspuns:

Ce zici de : Falling in Reverse; Escape the Fate; Blacklisted Me; Black Veil Brides; Icon for hire; Fit for rivals; Fall out boy; Evanescence; Asking Alexandria; Sum 41...