| AlexDorinel a întrebat:

Am zis ca o sa va anunt de tot ce se intampla.

Ne-a dat carntele la scoala, am plecat si am fugit intre 2 blocuri si am modificat notele slabe,verisoara mea tot venea dupa mine si la un moment dat a plecat si a luat-o cu masina taicasu si i-a spus tot ce am facut, am mers la ea acasa si am stat putin sa vina parintii mei care erau plecati si acasa am discutat, a aflat tot, ce o sa se intample in continuare? Ce sa fac?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel mai bun lucru este să îți recunoști greșeala. Simplu, recunosc că am greșit. Explici și de ce. Și aștepți continuarea. Sunt părinții tăi, va trebui să trăiești alături de ei, încă mult timp de acum încolo. Viața nu se termină cu această întâmplare. Și mâine e o zi.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa inveti ca intai trebuie sa te gandesti si apoi sa faci tampenia... Daca poti.
Dupa felul cum ai procedat, ori nu prea le ai cu ganditul, ori ai in jur de 10-12 ani.

| Ineys a răspuns:

In viata iti asumi anumite lucruri.

Nu ai invatat, iti asumi. Cam asa functioneaza lucrurile.

| cfrtobias a răspuns:

Suporti consecințele ca n-ai avut media cum voiai si inveti sau vezi tu dupa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrurile astea te invata multe. Trebuie sa iti asumi greseala, si nu stiu cum ti-a trecut prin cap, ca ai putea scapa de asa ceva, facand ce ai facut. Adica nu ti-a fost frica ca or sa afle? probabilitatea de a afla era foarte mare. Se duceau peste o luna la sedinta si tot aflau. Ca sa nu mai zic ca atunci cand duceai carnetu de note la diriginta sau profesor sa iti treaca alte note, ca ar fi vazut. Ce-a fost in capul tau?
Un trisor nu va ajunge foarte departe in viata happy
Ai vazut ce-a patit sharapova cand a trisat si a bagat droguri?
A fost suspendata din tennis, a pierdut toate contractele cu diferite brand-uri, de la care lua o gramada de bani.
Cam asta patesc trisorii.