| nyoentox2002 a întrebat:

Aplicatia fashion days are adidasi de firma sau are fake-uri?

6 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Nu se stie sigur, din ce am auzit de la mai toata lumea, ar fi ca s-ar vinde multe fake-uri acolo.

| nyoentox2002 explică (pentru AnemonaP):

Am comandat adidasi de acolo de la 220 lei si imi plac mult, scrie ca sunt made in pakistan!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E ditamai magazinul online de imbracaminte detinut de eMAG. Cam greu sa vanda fake uri la nivelul asta.

| nyoentox2002 explică (pentru suntserios):

Inseamna ca daca am luat adidasi la 200 inseamna ca pot spune ca sunt originali?

| Lukasssz a răspuns:

Nu e fake.

| johnnny123 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Faptul că sunt făcuți în Pakistan nu înseamnă că nu sunt originali.
Toate marile companii și-au mutat producția în țări unde costurile cu forța de muncă sunt minime.

Dacă erau făcuți în Elveția, exact aceeași pereche de adidași ar fi costat 200 de euro. Pentru că acolo un muncitor costă 5000 de euro/lună, nu 200 de euro/lună cât costă în Pakistan.