| GulubuntzBudulush a întrebat:

Au copii dreptul la corespondenta privata. Sau ei trebuie sa fie controlati de parinti? ah. nu eu sunt in postura de parinte ci in cealalta.

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Depinde.
In general depinde de varsta, daca este suficient de mic copilul ar trebui sa ii fie verificate din cand in cand persoanele cu care discuta deoarece nu sti ce poate sa planuiasca sau sa pateasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca te intrebi daca au dreptul sa-ti verific mesajele de pe Facebook, telefon, da, daca nu ai 16 ani impliniti. Pe de alta parte insa, parintii nu-si pot obliga copiii care au implinit 16 ani, sa le arate corespondenta ori sa le "sparga" conturile de socializare, este infractiune!