| Adinastar a întrebat:

Buna! Am 17 ani, sunt gravida si vreau sa fac o ecografie. Am nevoie de un părinte sa ma însoțească?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ecografia abdominala sau pelviana, ca in cazul tau, o poate face doar un medic specialist precum ginecologul, nu medicul de familie!

Nu ai nevoie de parinte sa te insoteasca la ginecolog, poti merge singura sau insotita de tatal copilasului.

Sanatate multa si nastere usoara!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, mergi cu mama ta la medicul de familie el face si ecografii.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| careestefazafrate a răspuns:

Ești o cu*va