Întrebare recomandată | Madutzza98 a întrebat:

Buna, stie careva ce urmări poate avea o sperietura grava ( o tresărire urmata de respiratie grea si batai puternice de inima ) la un copil de un an?

6 răspunsuri:
| animalulferoce a răspuns:

Cel mai probabil ca se ineca copilul deliranto

| Madutzza98 explică (pentru animalulferoce):

Ce intreb eu ce răspunzi tu?‍♀️. Ti si frica sa mai pui o intrebare ca sar iute "desteptele/deștepți ca tine cu gura. Te rog ignora mi întrebarea dacă nu ai un raspuns adecvat?

| animalulferoce a răspuns (pentru Madutzza98):

Scuza-mi onestia, ignoranta doare presupun?

| nnnnsbbs a răspuns:

Nimic. E ca și când te sperii tu. Te liniștești.
Micuțul o să fie bine.

| Madutzza98 explică (pentru nnnnsbbs):

Ma speriasem pentru ca fetița mea de numai un anisor s-a speriat tare, a început să plângă și să i tremure buzele... Si cineva mi-a zis ca poate face epilepsie sau te miri ce boli ale creierului

| Dandinelle a răspuns:

Poate odata, cand o sa fie majora, o sa aiba un vis dubios in care se simte fricoasa care o sa-i aminteasca de aceasta intamplare.

Oricum cu timpul afli daca a patit ceva copilul, intr-un "temper tantrum" sau un soc, se poate ca reactia sa fie mai afectata. A fost o sperietura grozava asa ca a ramas in soc, partea cu plansul in hohote si tremuratul de dupa e semn ca e un soc. N-ai ce-i face acum, doar poti fi langa ea si ai grija de ea ca si inainte, arata-i cand ii e frica de ceva mai ilogic, ca nu are de ce sa-i fie frica