| Antmrvd a întrebat:

Buna.
Am facut analize in urma unor simptome mai rele, respiratie grea, batai ale inimii rapide, stari de ameteala etc. si mi-a iesit ca am fier ft putin in corp 14 si trebuie peste 50.
in fine de 4 zile iau supradyn,mananc ok si ma simt mai bine,dar sunt ft speriata…
am si o infectie la stomac, inca nu se stie ce si cum exact, dar sunt enorm de speriata..eu am
si gastrita…
Mi e ft frica de vreo problema grava…pareri, incurajari?
sunt terminata mental si simt ca s-a pus capat lumii de cand am
aflat, nu pot sa rad si ma simt din ce in ce mai rau de cand am aflat…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mrArtE a răspuns:

Stai linistita, toti avem lipsa de ceva in corp si ajungem mai deveme sau mai tarziu la doctori pentru suplimente, daca te simti bine dupa medicamentatie inseamna ca isi face efectul.Probleme grave nu pot aparea decat daca nu respecti ce ti-a dat medicul sa iei.
Mergi si fa-ti un CT cu substanta de contrast, mergi la un gastroenterolog si cerele si lor o parere. Daca o tii asa nu o sa iti faci decat rau.

Ridica capul sus, si zambeste, pozitivitatea iti creste apetitul de viata.