| whatisthis19 a întrebat:

Este greu să ai fetiță sau băiat?

20 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este foarte greu să aranjezi înainte sexul viitorului tău copil.
Se zice că ar fi metode, dar care țin mai mult de legendă urbană.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Asta nu putem sa iti spunem, depinde de fiecare copil si de fiecare parinte in parte.

Pentru unele persoane este la fel de greu, in ambele cazuri, pentru altele este usor.

Dar daca ar fi sa iti dau un raspuns... probabil fetita.
Hai ca pe baiat il mai lasi si de capul lui laughing

| Ofiintă a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pe fetiță, nu? laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Ofiintă):

Pai probabil laughing
Fetita ma gandesc ca este mai greu de crescut si de protejat. Baiatu... desi nu as face discriminare... nu ar avea asa de multe lucruri de facut.

Sau asta presupun numai, nu stiu exact, am doar 24 de ani, ce stiu eu laughing

| Catrice a răspuns:

E greu sa crești un copil, indiferent de ce e.

regis
| regis a răspuns:

Un pic mai greu decat cățel sau pisica.

| Ofiintă a răspuns:

Depinde si de personalitatea copilului, de cât de permisivi sunt acei parinti.

| Legion7X a răspuns:

Cum crește băiatul crește și o fetița.

| NotNamed a răspuns:

Iti dai seama ca e greu mai ales daca esti la inceput. Poate dupa doi trei copii devine simpla treaba ca stii ce ai de facut dar nici atunci nu scapi de stresul ala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da și da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de personalitatea acelui copil.
In general, la fete e mai greuț, pentru ca cele mai multe rebututi ale societatii violeaza fetele.
Dar oricare ar fi genul, usor nu e.

| Adrian5575 a răspuns:

Nu este nimic greu. Important este sa fie sanatos/sanatoasa.

| blairelovesmusic a răspuns:

Baietii sunt mult mai usor de crescut.

| LaraClarice a răspuns:

Dacă îți asumi creșterea unui copil nu va fi greu, indiferent ca e fata sau băiat.
Dacă ți se pare ca un copil nu e o responsabilitate, atunci, orice ai avea ți se va părea greu.

| al0o0o0 a răspuns:

Nu este usor sa ai un copil, indiferent de sexul lui.

| IngerasulMicut a răspuns:

Copacii sunt mai buni.

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

E greu sa ai copii, in general, indiferent ca e fata sau baiat. Nu e o gluma sau o joaca.

| lulufunny6766 a răspuns:

Nu e greu sa faci copii, maxim 10 min

| RaresCalina a răspuns:

Cam da eu am 5 copii

| gurgundu2 a răspuns:

A meu are asparagita cronica. ma gandesc sal arun-c in rau!

| lmao69420 a răspuns:

Amandoua. Sa cresti un copil inseamna sa nu mai ai viata, pur si simplu. Din momentu' in care esti resposabil pentru cresterea unui copil, devi un sclav pentru copilu' ala. Nu faci altceva decat sa ai grija de el, deci nu mai poti sa iesi cu prietenii, sa calatoresti, sa faci sex cu parteneru' tau daca ai, nimic.

Toata lumea vorbeste despre cum te simti implinit cand faci copii, da' nimeni nu-ti zice despre cat de naspa ii de fapt.

| olilondon a răspuns:

Ii greu sa ai copil in general ca is cam prosti!