| Ioana05 a întrebat:

Cat timp trebuie sa alaptezi un bebelus?

Răspuns Câştigător
| Simona a răspuns:

Eu stiu ca pana pe la un an este foarte bine si sanatos...sau macar 6, 7 luni

7 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Pana vrea bebelu. eu am supt pana la 1 an, fratemiu pana la 2 ani jumate, iar tata pana la 4 ani[nu de la mama]hee hee

| doar.pt.voi. a răspuns:

Pai pana la un an...depinde...trebuie sa se invete si cu biberonulhappy

| Contrast a răspuns:

Cat timp ai lapte, poti si consideri ca e ok, in general pana pe la 2 ani e normal...

| Meryem027 a răspuns:

Hehe, eu stiu ca am supt 2 ani si 7 luni, iar fratele meu 2 ani si 4 luni si suntem foarte sanatosi. E cel mai bine sa alaptezi copilul pana la trei ani. Acum na, depinde si de mamica. :*

mira
| mira a răspuns:

Ideal este pana la un an si chiar putin mai mult(o luna, doua).

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Pe mine mama m-a alaptat pana la un an si 7 luni iar pe sora mea pana la un an si 10 luni big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana se satura si eructeaza.