| Alexandrionelu a întrebat:

Ce desene animate în romana sau engleza recomandați pentru o fetiță de un an.
Pana acum ii plac: "Komo" și "Sunny Bunny"

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Disney junior?
din cate am vazut e pentru copii foarte mici!

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand sa NU expui fetita la desene animate si la mijloace media inainte de varsta de 3 ani (preferabil 5)
In caz contrar va putea avea grave afectiuni psihice si de vedere, cand va fi mare!

| Aliveralovera123 a răspuns:

Pepa Pig

| andiceasu95 a răspuns:

E prea mica pentru desene animate, mai bine invat-o cantece

Răspuns utilizator avertizat
| NLS a răspuns:

Cu parere de rau, daca vrei s-o vezi cu ochelari din clasa a III-a, da-i liber la TV de la un an.
Pentru cand va implini 4-5 ani, recomand: Perrine sau Nils Holgersson.
Pana atunci, figurine, carti de colorat, diafilme/diapozitive/(daca nu ai, merge si proiector ) circa 30-45 minute pe zi.

| Alexandrionelu explică (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Pentru ca noi, părinții ei suntem vorbitori nativi limba romana, iar engleza este limba oficiala a țării în care suntem stabiliți.
Ea repeta deja unele cuvinte pe care le aude. O vreme se uita la niște desene în spaniola și zicea "ola" destul de des.

| Alexandrionelu explică:

Va mulțumim pentru răspunsuri. Fetița a ales Disney Junior, deci fundă.
Ca sa le răspund și celorlalți:
Televizorul este montat pe perete, departe de ea și are iluminare de fond, deci nu cred ca ar trebui sa ii afecteze vederea. De fapt cred ca ăsta este mai mult un mit rămas din epoca televizoarelor cu tub catodic. Bineînțeles nu se uita toată ziua la TV, ci maxim 2 reprize de 30 de minute pe zi.
Pentru cărți de colorat este prea mica.
Problemele psihice nu pot apărea datorita desenelor animate potrivite pentru vasta ei.
Diafilme și diapozitive: cred ca a apus vremea lor, iar noi vrem sa creștem un copil adaptat la modul de viata al generației ei. Apropo: știați ca exista tablete pentru copii începând cu vasta de 2 ani? happy

| impuls1 a răspuns:

La un an se uita la TV? ce chestie, prima data ca aud asa ceva este anormal, nu are voie

| Gigicapitica a răspuns:

Corpse party

| Zegheru_Andra_2000 a răspuns (pentru Bizon95):

Încercați postul baby.tv

| Bizon95 a răspuns (pentru Zegheru_Andra_2000):

Dawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandrionelu explică (pentru rWamo):

laughing