| Mlk2023 a întrebat:

Ce părere aveți de acest blog care aduce argumente, zic eu, serioase împotriva natalității:
https://racnetulzorilor.blogspot.com/......iv-un.html
?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Eu nu pot decat sa pufnesc in ras.Sunt motive infinit mai bune pentru care un om sau un cuplu sa nu-si doreasca copii.Incompetenta autoritatilor nu este printre primele, nici macar pe la mijloc.Iar modul de scriere, adresare si argumentare lasa de dorit.Este blogul tau? Pe firul acesta logic, probabilitea sa mori poate fi evitata 100% daca nu te nasti.

,,De acum, când mai aflați de cineva care are copii, atitudinea potrivită trebuie să fie cea de repulsie față de ideea concepției, trebuie să vă simțiți ca și când cineva s-ar lăuda că și-a bătut joc în ultimul hal de un om fără apărare, doar pentru că poate!'' Aceasta idee si ce scrie dupa,, Atentie!'' adica sa nu judecam, ma da gata. laughing Nu se poate sa indemni (este putin spus, considerand ca s-a folosit verbui,, a trebui'' ca si cum este ordin impulsiv, bazat pe emotie) la judecata pentru ca niste oameni au ales sa aiba copii si apoi sa spui ca nu trebuie sa judeci, ci sa apreciezi ca nu s-a luat decizia avortului.

| Mlk2023 explică (pentru dullcat):

Repulsia trebuie îndreptată spre fapta natalității, nu spre persoana care a făcut această faptă.