| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi se pare numele de Gertrude pentru o fata?

12 răspunsuri:
| Anonima6789777 a răspuns:

Mie sincer imi displace, o fata trebuie sa aiba un nume gratios si delicat, sa fie ca o oglinda a infatisarii ei. Un nume simplu si de efect, sa il retii usor. NU va mai complicati cu nume imprumutate din fel si fel de tari.

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Groaznic! Pentru un copil roman, e groaznic. E un nume nemtesc, nu stiu de ce unii aleg sa isi boteze copiii cu nume internationale. N-o sa vedem niciodata un neamt sa si boteze copilul Vasile sau Gheorghe, Viorica etc. Oricum, daca cineva pune numele Gertrude unei fete din Romania, ii va distruge viata...

| Bacemi a răspuns:

Mă duce cu gândul la o fată dintr-o familie de îndoctrinați religios sau oameni preocupați excesiv de roadele pământului, fără alte interese. Limitați adică, în orice sens ar fi.

| Adry05 a răspuns:

Oribil

| Adry05 a răspuns (pentru Iancu_Silvan_1996):

Eu nici ca romanca nu mi-as boteza copilul Vasile, Gheorghe etc. pentru ca sunt groaznice laughing

| Freya1 a răspuns:

Pare denumire de prajitura scuze

| Adiadictie a răspuns:

Super fata. merge. e beton

| Kaℓi a răspuns:

Pentru o fata din Germania, Austria, Elvetia etc. mi se pare ok.
Pe mine Gertrude ma face sa ma gandesc la o starleta de filme pentru adulti din anii 70 happy schneller, schneller, das ist guuuuut!

| Hammurabi a răspuns:

Greoi, lung și nu poate fi prescurtat.
Ideal pentru luat la mișto.
Și o să te întrebe : "Mami, ce-ai avut în cap când mi-ai pus numele ăsta?" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un nume ce personal te zgarie pe creier, as recomanda ceva mai usor de pronuntat si "delicat"

| Dragon2025 a răspuns:

Pt binene fetei nu ii pune acest nume. happy

| TheWisest a răspuns:

E ok daca are peste 80 de ani