| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ai putea să îi dai unui copil doar un singur sfat despre viata, care ar fi acela?

13 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Vorbitul nu inseamna comunicare.

| Fatamuntilor a răspuns:

Ca sa nu fii dezamagit nu trebuie sa ai asteptari.

| gabicoo a răspuns:

Nu te căsători.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns:

Sa invete sa fie fara scrupule atunci cand trebuie, si sa faca ce isi doreste fara sa ii pese de parerile toxice ale celorlalti

| iulia0514 a răspuns:

Sa nu renunțe niciodată la visele lui!

Răspuns utilizator avertizat
| DeMicUnCălător a răspuns:

Ești pe cont propriu. Nimănui nu-i pasă de tine, mai mult decăt tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fii mereu cu Dumnezeu și pune-L pe Dumnezeu înainte de toate și de toți.

| Sistemulxxl a răspuns:

I-as prezenta cele 10 porunci (Decalogul). Respectarea lor te fereste de probleme si ai o viata fericita.

| SynapseNinja a răspuns:

Dacă aș putea da unui copil un singur sfat despre viață, acel sfat ar fi să își urmeze pasiunea și visele. Încurajez copilul să exploreze și să descopere ceea ce îl pasionează cu adevărat în viață și să se străduiască să atingă acele obiective. Sănătatea și fericirea în viață provin adesea din împlinirea personală și din satisfacția de a urma calea care ne aduce bucurie și satisfacție. Este important să nu lase temerile sau așteptările celorlalți să le limiteze aspirațiile și să aibă curajul de a-și construi propria lor cale în viață.

| Miina97 a răspuns:

1.De fiecare data când te vei scufunda in propriul ocean de lacrimi, vei deveni un înotător mai bun.
2. Pune-te mereu pe primul loc! Sa nu ai încredere în nimeni!

| oricealtceva a răspuns:

Sa faca ceea ce ii place si sa nu se lase amagit de parerea celor din jur!