| LRL12 a întrebat:

Hei! Intreb pentru o situatie a unei cunostinte :
1. La cate absente se taie acel supliment?
2. Se acorda lunar? Sau la o anumita perioada de timp?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Hei, absențe de la ce? (dacă nu e prea indiscret...)

| LRL12 explică (pentru sierra1):

Deloc indiscret, nu-i vorba despre mine, iar persoana in nevoie s-ar bucura mult sa primeasca un raspuns sigur, detaliile fiind necesare. Absențe cumulate pe parcursul anului scolar, 62 per total. In intervalul martie-iunie cumuland doar 20.

| sierra1 a răspuns (pentru LRL12):

Despre ce ~supliment~ vorbim aici? Din nou, dacă nu e indiscret

| LRL12 explică (pentru sierra1):

Alocația pentru sustinerea familiei, din câte știu.

| sierra1 a răspuns (pentru LRL12):

Ar fi bine să lași "persoana in nevoie " să se exprime (dacă cumva e interesată) că altfel ințelegem ce nu trebuie

| sierra1 a răspuns:

Cadru la noi sau in Moldova?