| CodrutEnergy a întrebat:

Hey.

Voi in copilarie ati dormit cu parintii?

Poate o stiti pe acrita Milla Jovovich. Are doua fetite, una de 7 ani si cealalta e bebelus. Recent a vorbit despre cum ea si sotul ei obisnuiesc sa doarma cu amandoua si cum acest lucru le intareste legatura cu ele.

http://www.independent.co.uk/......32817.html

http://celebritybabies.people.com/......parenting/

Ce parere aveti? Din cate am observat, majoritatea comentatorilor au respins ideea. Credeti ca afecteaza cumva dezvoltarea copiilor? In cazul nou-nascutei se punea problema daca nu ar fi mai degraba periculos sa doarma cu acestia, existand riscul sa fie sufocata/strivita.

O alta chestiune care e atinsa e aceea a practicii de "calire"a bebelusului pe care Milla o respinge. Stiti voi, sa il lasati sa planga in continuare, fara sa va duceti la el s sa il luati in brate, sa incercati sa il calmati de fiecare data cand plange.
Sunteti de acord?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, Milla mi se pare printre cele mai umane actrite si totodata femeie si mama deopotriva. Mai multe nu-s de zis.
Pana si profilul ei de FB e foarte...normal, de parca si cum e un om ca toti ceilalti.

Nu vad cum afecteaza asa ceva dezvoltarea copiilor, ci dimpotriva. Noi, astia mai est-europeni, suntem cumva mai altfel la conceptii despre cresterea copiilor, si cumva, vorba Millei, mai saraci big grin
Astia din Vest/America cred ca au copiii ca pe niste jucarii/obiecte.

„Calirea" mi se pare ceva inuman si prostesc. Iar comentatorii sunt niste retarzi americani.

Numai aici avem un comment ridicol:
„Doesn’t she want to cuddle or make love with her husband during the night? Does she do that with all of the kids in the bed?"

Si mai sunt destule.

Pur si simplu Milla si Paul stiu sa aiba o familie, si o fac al naibii de bine tinand cont de faptul ca sunt mari celebritati si nu lasa copiii doar pe mainile unor babysitters. Probabil ca acei comentatori sunt mai obisnuiti cu acele cupluri divortate mega-promovate la Hollywood cu n-spe copii la n-spe tati/mame.

8 răspunsuri:
| alserban25 a răspuns:

Poti sa dormi cu copilul tau pana la maxim 5-6 ani. Dar mai incolo este posibil sa devina prea copilaros. N-o sa mai aiba incredere de sine cand va fi adult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru alserban25):

Si tu zici asta ca parinte? Sau ca elevior de maxim clasa a VIII-a?

| vyyyk a răspuns:

Nu am copii totusi cunosc multi parinti care au dormit sau dorm cu copii in pat, personal respinc ideea, inteleg daca e bolnavior si vrei sa il ai aproape in caz ca face febra sau cv de genu, dar nu cred ca e ok sa fi-e o situatie permanenta. Adica daca dormit cu copilu in pat cand mai ai timp de intimitate cu sotu?
Nu e prea sexi sa te gandesti la nebuni cu ala micu LG tine in pat, plus ca nici somnu nu cred ca e prea confortabil.
Cel mai bine e sa aiba patutu lui si camera lui.

| CodrutEnergy explică (pentru anonim_4396):

happy Total de acord.
Ii admir mult pentru cum isi cresc copiii si cum aleg sa-si traiasca viata din spatele carierei.

| MskDesign a răspuns:

Ce tot spui acolo? Generatii intregi au dormit cu parintii."practicii de calire a bebelusului" denota a fi iresponsabil/a.Baiatul meu are 6 ani si de la varsta de 3 a dormit alternat intre camera lui si camera noastra.Acum nici nu mai vrea sa auda de noi, doarme singur si se trezeste la 6 dimineata.

| Mayar a răspuns:

Doar nu lasi bebelusul intr-o camera iar tu dormi in alta? Alte idei 'geniale' preluate de la americani...
Dar faza ca acea fetita de 7 ani sa doarma cu ei mi se pare deplasata...

| Armenianeek a răspuns:

Eu as dormi cu Milla Jovovich.

| lastOne a răspuns:

Fetele mele (2 ani si 8 ani) au dormit cu noi prin prima lor zi. De vreun an eu am fost expulzat pe motiv ca nu au loc de mine (de parca eu sunt ala care creste nu ele). Astept sa vad cat mai dureaza pana o evacueaza si pe sotie. Intre timp camera lor sta goala noaptea, iar ziua e folosita pe post de loc de joaca.

Cei care argumenteaza invocand lipsa intimitatii, vorbesc prostii, obosit sa nu fii in rest ai o casa intreaga la dispozitie sa fii intim cu jumatatea ta dupa ce au cazut la datorie monstruletii.

Majoritatea care comenteaza nu au copii (se observa clar din raspunsuri) habar nu au cum e sa te ia un ghiomotoc in brate noaptea sau sa doarma de-a latul patului cu picioarele pe tine sau sa trebuiasca sa dormi tinandul de glezna ca altfel il aduni de pe parchet... chestii happy