| KrissTyyna a întrebat:

Maicamea s-a suparat foc pe mine acum ca nu stiu ce i s-a parut ei ca am scris mesaj cuiva.
Cand m-am dus in bucatarie m-a intrebat suparata ca la cine am scris mesaj. Eu vazand-o asa nervoasa i-am spus ca nu am trimis la nimeni. Si daca as fi trimis care ii problema? N-am voie? Ce e asa rau in asta? Si dupa aia mi-a zis ca atata vreme cat mint si ascund nu are incredere in mine.Si mi-a zis ca ea stie si ora la care am vorbit.Eu nu gasesc nimic rau in a vorbi pe facebook.De.aia nu trebuie sa se supere.Si atata vreme cat ea nu ma intelege, vrea sa fiu comunista de pe vremea ei, nu pot sa fiu prietena cu ea si sa ma deschid in fata ei.Cum ai putea sa faci asta in fata unui om care se supara din orice si te pandeste? Te rog ajuta-ma sa ma inteleg cu ea si sa aiba incredere in mine, sa o fac sa ma inteleaga.

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Poate ca mama ta banuieste ca vorbesti cu baieti iar faptul ca tu nu-i spui nimic si ai secrete fata de ea o face sa fie nervoasa. Incearca sa fii sincera cu ea chiar si atunci cand e nervoasa. Asta ar linisti-o. Sunt multe griji in capul unui parinte. Daca ai discuta deschis cu ea poate ca ar fi mai intelegatoare.

| zaratu a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea prima data pe inteles iei, sa o iei cu binisorul, si in timpul liber faceti niste activitati impreuna ca sa poata prinde incredere in tine, si intr-un carnetel noteaza faptele bune marunte ca ti le face si ii arati dar sa nu stie de acel carnetel(scuze pentru greselile de scriere)sau exprimare

| KrissTyyna explică (pentru zaratu):

Ce activitati? Dami niste idei

| zaratu a răspuns:

Sa iesiti in weekend la plimbere, sa gatiti ceva impreuna, sa ascultati muzica