| oanapascu a întrebat:

Am un baietel de 1 an si am observat azi cand l-am schimbat de pampers ca are o iritatie de la el. Faina de ovaz pusa in cadita la baie l-ar ajuta sa scape de aceasta iritatie?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu am mai auzit de așa ceva dar fiind vorba de copilul tău, tratează-l cu seriozitate: suna medicul de familie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| SilentRain a răspuns:

Poți sa il speli cu ceai de mușețel, gălbenele la fundulet
https://doc.ro/......-de-scutec

| IsabelaIssa a răspuns:

Bună! Folosește cremă bephanten, să nu îți lipsească din casă. De asemenea îl poți lăsa mai mult timp fără pampers acum că este cald.

| Emiluner a răspuns:

Pai s-ar putea să fie de la pampers
Depinde de fiecare, poate are pielea mai sensibilă, recomand sa schimbi marca de pampers