| Danut2017vasile1989Andrei a întrebat:

Ma confrunt cu o problema zic eu destu de grava. Sa va povestesc. Eram azi la scoala, mancam cum mananc eu de obicei. Cateva colege(mai exact 2) radeau de nu mai puteau de cum mancam eu(obictez,mancam ca in fiecare zi). Aceasta chestie mi s-a mai intamplat o data, eram la mall si mancam meniu pentru copii de la KFC pentru ca stiu ca eu atat pot sa mananc. Frate, luam un cartof prajit cu 2 degete,fiindca asa am fost invatat de acasa,de parinti,cand merg intr-o locatie sa mananc politicos. Asa mananc si acasa, tot la fel, cu 2 degete. Si a doua zi, la scoala, tot ele doua au inceput sa rada de mina. Intrebarea mea este: Cum sa reactionez? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| PumpkinDoll a răspuns:

E plina lumea de idioti care nu-si pot vedea de treaba lor si nu gasesc altceva mai bun de facut decat sa ii sacaie pe altii asa degeaba,ignora-le deocamdata, nu se rezolva nimic daca te duci la diriginta, treaba cu ''te spun lu' *** si sulea'' e invechita si o sa pari mai penibil/penibila daca o faci(nu spun de tine ca esti penibila, ma refer la alte cazuri)adica o sa le dai motiv sa faca misto de tine ca ai chemat pe altcineva ''ia uite, i-ai spus lu ala...hahaha'' si alte cacaturi de genul asta

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ignora-le! Ele fac asta ca sa te simti inconfortabil, nu din alt motiv.
Intoarce-te cu spatele la ele si ignora-le!

| Doarof3 a răspuns:

Mai bine nu le bagi în seama.Lasa-le sa râdă, tu mănâncă în continuare așa cum ai fost învățat și cum iti place ție.

| AlexDarius3 a răspuns:

Doua palme peste ceafa, un pumn in nas si ai rezolvat tot, daca te spune la diriginte/diriginta cel mai probabil o sa te certe doar sau o sa iti scada nota la purtare, s-ar ptea sa te barfeasca dar stai linistit ca nu dureaza toata viata, doar cateva zile/ saptamani, eu a facut-o pe una curva in a 5-a si dupa cateva saptamani toata lumea a uitat.

| sierra1 a răspuns:

La KFC, și eu și cred că marea majoritatea a cititorilor de pe TPU mănâncă cu degețelele. Deci care-i problema?

| Ionita_Cristina_1990 a răspuns:

Rad ca proastele, trateaza-le cu indiferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic? Sa nu iti pese?

| Donsavas a răspuns:

Sa râzi si tu sau sa manânci in continuare cu mirare. Nu e important cum se comporta ele ci cum reacționeze tu.

| Albadimateicristian a răspuns:

Bully_hunter76 joined the game!