| Andrey818 a întrebat:

Salut.vreau sa profit putin avand in vedere ca aici sunt multi tineri. vreau sa va spun despre avort si cat de periculos este.de exemplu daca o prietena de a ta ramane gravida si vin 10 oameni si ii zic da l afara ca esti nemaritata,ca nu ai cu ce-l creste, nu ai ce sa-i oferi si persoana aia face avort, sunt toti partasi la crima si este pacat impotriva duhului sfant! si nu are iertare in veci!, dar daca ii spui, lasa ca Fecioara Maria a nascut la 15 ani sau ca Dumnezeu are grija ca a dat de mancare la 5000 de oameni cu 5 paini si doi pesti, adica vorbe de folos si intarire, si daca mama decide sa-l pastreze, cand 9 ii zica sa-l omoare si tu il salvezi,tu ti-ai salvat sufletul, dupa aia poti sa-ti traiesti viata cum vrei tu ca numai conteaza, ai salvat o viata si numele tau e trecut in cartea vietii, ai mantuirea asigurata. daca Dumnezeu ti-l da, are grija sa nu moara de foame. vreau sa profit ca aici sunt multi tineri care in viitor vor fi tati si mame. poate daca cineva imi asculta aceste ganduri poate salveaza cineva un copil.cand faceti avort, ganditi-va la un suflet inocent ce-l trimiteti in lumea tenebrelor, e fara aparare, barem eu acum la 28 de ani daca ma duc am ceva cunostinte, si daca dau de diavol ma lupt cu el, il musc, vad eu ce fac, dar copilul ala de 2 luni, ce aparare are ala? imi cer scuze daca am suparat pe cineva.viata e cel mai mare cadou pe care poti sa-l oferi.restul le faci cu munca si cu rabdare

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kresycenzia a răspuns:

Ești fata sau băiat?

| JackR a răspuns:

Acum, si-n vecii vecilor, amin! Si hai sa zicem si un aleluia!

Si acum, la modul serios, cand langa fiecare biserica o sa existe un orfelinat, pentru copilasii aia nefericiti, abandonati de parinti care nu-i vor sau nu au posibilitatea sa-i cresca, un orfelinat in care sa fie bine ingrijiti, sa primeasca o educatie buna si sa nu fie umiliti sau abuzati de membrii clerului si cand preotii vor cheltui banii enoriasilor pentru acei copii, nu pentru cumpararea de masini de lux, clopotnite electronice sau domenii de internet pentru spovedanii online, intoarce-te si spune-ne ca avortul este un pacat! Pana atunci, mai bine taci!

| VibeTrix a răspuns (pentru kresycenzia):

Nu-ti dai seama dupa nume?

| sweetys a răspuns:

Omule esti dus. Daca tot crezi atat de mult in Dumnezeu, tu stii cati copii mor zilnic din cauza bolilor? Tu stii cati copii se nasc zilnic cu boli incurabile. Tu stii cati copii sunt abandonati de parinti. Tu stii cati copii mor in accidente. Tu stii cati copii sunt vanduti si tratati ca niste sclavi. Si te intreb unde este Dumnezeu si Duhu Sf. sa ii apere? De ce sa pastrezi un copil cand tu nu ai 10 clase terminate si nu esti capabil sa ii asiguri un viitor. De ce sa pastrezi un copil? Ca sa il chinui? Nici eu nu sunt de acord cu avorturile care se fac pentru ca e fata si parintii vor baiat, sau invers. Si oare cati tineri mai cred in Dumnezeu dupa ce vad atatia preoti care.si vand sufletul diavolului pentru bani. De ce nu te duci la Biserica si sa le zici ca Iisus a calatorit pe un magar imbracat in niste haine ( zdrente) normale. Nu a cerut bani pentru cotizatie, pentru slujbe, pentru botez, pentru inmormantari etc. Nu a calatorit cu ultima masina aparuta. Nu a avut sceptru si coroana de aur. Si multe altele.

| francut a răspuns:

Mai bine invata-i sa foloseasca prezervativul! Nu sa procreeze la 15 ani. Copii cu copii, complet imaturi. Nu sunt in stare nici sa-i hraneasca, daramite sa-i educe. Iar daca nu pot asta, e mai mare pacatul ca duc o viata chinuita. Mai gandeste-te inainte de a face propaganda a unor religii deviante.

| PumpkinDoll a răspuns:

Sa zicem ca o fata e violata, violatorul o lasa insarcinata, fata respectiva avand 18, 19-22 de ani, avand cu totul alte planuri pentru viata ei si poate nici nu-si dorea un copil.Acum ea trebuie sa nasca copilul ala doar ca asa ''zice duhul sfant''? si sunt convins ca lumea n-o sa zica sa-l dea afara, de fapt or sa sara cu gura pe ea daca ar avea in gand sa faca asta ca o sa comita o crima dar sunt curios cati din acei oameni care o invinuiesc ar adopta acel copil sa-l creasca. Daca tot o dam cu duhul sfant care de fapt e Dumnezeu si Iisus in acelasi timp, un fel de 3in1 NesCafe,se spune ca ''acest duh sfant'' iubeste copiii dar de fapt sunt multi care mor in chinuri groaznice,de cancer si alte boli necrutatoare,de foame, frig, rupti cu bataia si se spune ca in tot acest timp e acest ''Dumnezeu'' care le vede pe toate, dar daca le vede si e asa de iubitor, de ce nu face nimic? Gandeste-te ce ai fi facut in locul lui vazand intamplarile astea si dupa gandeste-te ca el nu face ce ai fi facut tu si dupa da-ti seama ca totusi tu continui sa-l venerezi.1.Nu exista2.Chiar daca ar fi existat n-as fi venerat un monstru ca asta si 3.Sunt curios cati dintre crestini au citit cartea aia de minciuni numita Biblie care sunt foarte iubitori si ii injura si blesteama pe alti doar ca au opinii diferite

| Freya1 a răspuns:

Cred ca iti bati joc mai mult de el daca il faci la 15 ani si stai cu el pe strazi si mananci din gunoaie.
Dumnezeu iti da da nu iti baga in traista iar daca el ti-a dat cap foloseste-l si protejazate daca tot te scapa....nu face copii si astepta sa ti creasca Dumnezeu