| wtxwhdxifdjebdd a întrebat:

1.Credeti in Dumnezeu?
2.Ati vrea sa existe?
3.De ce?

29 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

1.nu
2.Da
3.Dumnezeul biblic promite viata vesnica...

| M25M a răspuns:

1.Nu
2.Da, dar nu acel Dumnezeu biblic.
3. Sa existe un echilibru, o corectitudine universala, o instanta creatoare si cu adevarat benevola.

| Zenit313 a răspuns:

1.Nu
2.Da
3.Sa fim perfecti!

| Thunderstruck a răspuns:

Nu, nu.Pentru ca mi-ar place mai mult sa nu existe o fiinta superma, ci sa existe o lupta continua pentru a domina Universul.

| andreiush25 a răspuns:

1. Nu
2. Da dar nu sa il slujesc si sa il slavesc precum scrie in biblie
3. Sa fie bine ca sa nu fie rau tongue

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

1.Nu
2.Nu
3.Pentru ca nu imi pasa.

| RAY a răspuns:

1.Credeti in Dumnezeu?
nu

2.Ati vrea sa existe?
depinde ala din vechiul testament sau cel din noul testament?
nu, e impotriva legilor fizice sa existe zeii
3.De ce?
pantru ca nu cunosterea nu ar mai exista daca nimic nu ar mai evolua

| AvalohAlyn a răspuns:

Cred cu tarie.
Exista
Fiindca mi-a aratat mie personal iubirea Lui.Fiindca sunt multe dovezi si motive sa cred in El.Fiindca atat de mult a iubit lumea incat a dat pe unicul Lui Fiu spre rastignire si moarte PENTRU NOI! Dumnezeu exista, fie ca vor unii fie ca nu!

| dracu14 a răspuns:

1.nu
2.nu
3.pentru ca daca ar exista oricum nu l-as sluji...

| Exilee a răspuns:

Da. Cred in Dumnezeu si ma bucur de creatia Dansului.Gandeste-te ca toata splendoarea naturii si cu vietatile maiestuoase ale acesteia sunt Insasi capodopera Domnului.

| SynZeSaseTri666 a răspuns:

Asi vrea sa existe si sal intreb dc nu m-a ajutat niciodata cand chiar aveam nevoie de el si de speranta.

| rapidistuul a răspuns:

1.Da
2.din raspunsul 1 se deduce clar ca si exista!
3. Fara Dumnezeu nu putem face nimic

| Calininio a răspuns:

1. Nu. 2. Da. 3. Pentru ca ar fi mai usor sa traiesti cu gandul asta.

| NeverSayNever a răspuns:

Da cred cu tarie in El,si sunt sigura ca exista, as putea sa stau sa va scriu multe minuni pe care le-a facut pentru mine, dar au fost momente cand nu mi-a fost alaturi, cand aveam nevoie de El, dar se pare ca eu l-am uitat prima si l-am regasit.Eu cred ca totul tine de invataturile primite inca din copilarie despre religie si credinta in Dumnezeu.

| AureolaMofetica a răspuns:

1. Nu sunt sigura. Consider ca oamenii sau cel putin eu, avem o gandire limitata si nu avem acces sa stim sigur daca exista sau nu, dar nu exclud nici o varianta.
2. Da
3. Pentru ca oamenii vor sa traiasca in sacru, au nevoie de certitudini, si nu de confuzie, partea materiala nu umple golul din suflet.

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru Calininio):

Te inteleg perfect.

| CristiSeeker a răspuns:

1. Nu.
2. Cel crestin? Cu siguranta nu. Un copil de 5 ani ar face treaba mai buna. Nici restul zeilor religiilor actuale nu sunt mare lucru. Thor ar fi bun.
3. Pentru ca Thor are un ciocan.

| Dizzyz a răspuns:

1.Nu
2.Nu
3.Fiindca m-as simtii ca un sclav

| LetMeHelp a răspuns:

1.Da.
2.Nu as vrea, stiu.
3.Pentru ca am avut o experienta pe care n-o s-o uit niciodata si care este dovada ca D-zeu exista.

| Corinnààà a răspuns (pentru CristiSeeker):

Doar pentru ca are un ciocan?

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru Corinnààà):

Asta ma intrebam si eu laughing

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru LetMeHelp):

Imi poti spune pe privat care-i experienta/dovada clara ca Dumnezeu exista?

| Corinnààà a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Dar tu de ce nu crezi?

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru LetMeHelp):

Abia acum m-am gandit si eu sa intreblaughing))

| wtxwhdxifdjebdd explică (pentru Corinnààà):

Probabil ai spus intamplator ca nu cred, ceea ce e adevarat partial.Dovezile sunt prea putine, aproape nule.Si e greu, aproape imposibil sa vrezi in ceva pe care nici nu l-ai vazut sau auzit chiar, desi il mai auzi cateodata stai sa te intrebi daca nu cumva totul se petrece in mintea ta.Si uneori, chiar simt ca exista ceva, departe care n-are nici o limita.Vb de Dumnezeu nu de ciocanul lui Mos Craciun...

| CristiSeeker a răspuns (pentru Corinnààà):

Sigur. De ce nu? Nu orice ciocan, ci Mjiolnir. Apoi, este o figura impunatoare, solida si de incredere. Ce are dumnezeul crestin de oferit? Dragoste si bla bla, pana ne ineaca pe toti pentru ca nu l-am ascultat. Pe langa Thor, este doar un hipiot care merge pe apa. Toti sunt imaginari, doar ca Thor mi s-a parut mai interesant. Sau Zeus, si el pare un tip de treaba.

| Corinnààà a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Dupa mine ceea ce nu are limita este prostia si universul. Acest univers este materializat in,, Dumnezeu". Religia este unul dintre cele mai bune moduri de a tine oamenii in lesa pentru ca daca nu cercetezi nu stii concret nimic.

| Corinnààà a răspuns (pentru CristiSeeker):

Sa inteleg ca il agreezi si pe Mos Craciun.

| CristiSeeker a răspuns (pentru Corinnààà):

Chit ca il agreez sau nu, tot nu exista happy. Nici el, nici Thor, nici Zeus si nici un alt zeu, cel mai probabil.