| Duucu a întrebat:

16 Şi a făcut ca toţi: mici şi mari, bogaţi şi săraci, slobozi şi robi, să primească un semn pe mîna dreaptă sau pe frunte,
17 şi nimeni să nu poată cumpăra sau vinde, fără să aibă semnul acesta, adică numele fiarei, sau numărul numelui ei.
18 Aici e înţelepciunea. Cine are pricepere, să socotească numărul fiarei. Căci este un număr de om. Şi numărul ei este: şase sute şase zeci şi şase.

E adevărat că oamenii de știință au aflat același lucru, că cip-ul poate fii implantat doar în frunte și palma dreaptă?
Nu credeți că e cam prea mare coincidența?
Sunteți pregătiți pentru apocalipsă?

13 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Se va intampla odata si repede

| 4b a răspuns:

Nu cred in coincidenta, si nu, nu-s pregatita...

| William a răspuns:

Nu e nicio coincidenta. Cred ca da.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu inteleg ce conteaza pozitia cipului... Zi-mi si mie de ce se poate pune doare in frunte si in mana si devin crestin, e prea mare coincidenta.

| Mădă0611 a răspuns:

Of, daca ai fi cautat informatii despre 666, ai fi vazut ca nu e vorba de vreun drac, ci de Nero.
Poate oamenii de stiinta, cei corupti, au "aflat" asta, corupti in sensul ca se supun masonilor, ca cica ar exista, si din cate stiu, masonii folosesc simboluri satanice, deci e posibil sa fi luat ce scrie in biblie ca pe o provocare, sau profetie de care se simt datori s-o implineasca din moment ce se cred posedati rolling on the floor))

Apocalipsa, prietene, ar fi venirea lui Nero, adica la pastele vacii nebune (pastele cailor e prin mai, in fiecare an).
Pe bune, informeaza-te si o sa afli ce si cum. happy

| dragos9234 a răspuns:

Poate fi pus oriunde, nu doar pe mana sau frunte.
Oamenii de stiinta nu au spus asa ceva.

| Zenit313 a răspuns:

Apocalipsa va avea SIGUR loc in 5 miliarde de ani cand soarele o sa isi consume combustibilul sau pana atunci nu suntem loviti de corpuri ceresti, razboaie nucleare..etc.

In mitologia nordica,Apocalipsa se numeste Ragnarök si vorbeste SIMBOLISTIC despre batalia finala dintre bine si rau,unde raul o sa invinga si o sa fie HAOS.
Din acel Haos se va naste ordinea si va trimfa din nou asupra lui.
Acest proces se repeta la infinit!
Daca lasam la o parte metaforele, mitologia nordica ne vorbeste despre procesul infinit al universului de DISTRUGERE si CREATIE.
Ordinea nu poate exista si nu se poate stabilii daca nu este Haos.
Haosul nu poate exista si nu se poate stabilii daca nu este Ordine.
La fel si cu intunericul si lumina, binele si raul, barbat si femeie, alb si negru..etc.
Este o poveste mult mai realista si logica decat Apocalispa Crestina laughing

Despre Apocalipsa crestina, este foarte mult de vorbit si este demonstrat ca este un mare Fals
Punct.

| LegionarulRoman a răspuns:

Nu,eu personal, nu sunt pregatit pentru devastatoare domnie a lui Antihrist( sfintii parintii zic ca va domni 3 ani) si nici pentru A doua venire a lui Iisus. Oricum Sfintii Parinti, au profetit, ca vor fi multe razboiei, si vor muri atatia oameni, ca pe pamant nu vor exista decat cateva state mai mari.Atunci va aparea Antihrist, si se va incorona in noul templu din Ierusalim(pe locul moscheii lui Omar), iar tarile pamantului i vor cere sa puna capat crizei si razboiului si sa fie stapanul lumii.Acesta pentru controlul lumii va imlata pe oameni, semnul fiarei (cipul biometric). Vremurile cele din urma bata la usa.Inima mea zice ca nu vor mai trece 50 de ani pana la A doua Venire.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu exista pericol, Jah a fost cand a fost pericol, Jah a fost in vremurile colonialismului iar ''cei din urma acum sunt cei dintai'' Acum tine de noi sa infangem armaghedonul, ca nimeni sa mai fie judecat intr-un apoi.

http://www.youtube.com/watch?v=f_t2uOIEZZw

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul, nu cred in coicidente. Daca e sa vina ''apocalipsa'' mai conteaza daca esti pregatit sau nu? Oricum tot vine. Eu unul, nu sunt pregatit.

| Duucu explică (pentru Mădă0611):

Din toate informațiile mele, 666 nu e Nero, ci e Maitreya, iar mai nou Moloch.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Duucu):

"Nero’s name or title in Hebrew looks like this: (NRON QSR), meaning Nero Caesar. Taking the value of the Hebrew letters, N=50, R=200, O=6, N=50, Q=100, S=60, R=200, one comes up with the sum of 666. To make this identification of the beast with Nero even more convincing, it should be noted that some Greek manuscripts of Revelation give the number 616 rather than 666 – probably due to an alternative spelling of Nero as NRO rather than NRON (666 minus the final N [=50] gives 616)."

Wiki/Apocalipsa lui Ioan: "Contextul scrierii pare a fi persecutarea creștinilor, drept pentru care data scrierii este plasată fie circa 95 e.n., în timpul domniei lui Domițian, fie ca 64-69 e.n., în timpul sau imediat după domnia lui Nero."

| martzian a răspuns:

Pasajul acesta se refera la ultima parte a necazului cel mare. Daca, in urma unei interpretari "in context" a textelor Scripturii, acceptam doctrina rapirii pretribulationale, cei credinciosi (Biserica) deja vor fi fost rapiti la momentul in care se vor intampla aceste lucruri.