| DanionM a întrebat:

"A suferi înseamnă a avea un secret comun cu Dumnezeu"

Este sesizabilă această legătură / compasiune?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Daca suferinta apropie pe unii de Dumnezeu altii se pot inderpata de El.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Starea normala a omului traitor n ascultare de poruncile Domnului meste de sanatate, fericire, bucurie si implinire.am spus starea NORMALA. cati oameni normali cunosti? cati se apropie macar de normalitate? unde te situezi tu? pe o scala de 1la 10?

| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu cred ca Dumnezeu nu inseamna suferinta, si nu trebuie sa suferi ca sa fii aproape de Dumnezeu.

| RAY a răspuns:

Multe mitologi oamenii credeau ca viata e un test de suferinta care trecut ajungi in paradis, si in crestinismul tstul vietii e suferinta

Răspuns utilizator avertizat
| savvy12 a răspuns:

Eu ii spun secretele mele lui Dumnezeu chiar daca le stie deja, dar el nu-mi zice nici unul. ce trist.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Creştinii nu găsesc plăcere în suferinţă şi nici Dumnezeu.
Un folos care poate fi obţinut din perioadele dificile ale vieţii este că ele ne oferă ocazia de a observa anumite aspecte ale personalităţii - care în mod obişnuit nu le-am observa - şi astfel să putem facem anumite înbunătăţiri.

| fometita a răspuns:

Suferinta este apanajul omului.
Nu are legatura cu Dumnezeu.
Doar daca prin ea ne apropiem de El.