| Jasmin23 a întrebat:

Ai voie sa votezi un președinte alegând sa fie conducătorul tau atâta timp CIT tu l-ai ales pe Dumnezeu conducator si respecți legile lui?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Da, ai voie atata timp cat nu incalci Legea lui Dumnezeu. Dumnezeu a spus (Isus Hristos) Dati Cezarului ce este al Cezarului si lui Dumnezeu ce este a lui Dumnezeu.

| doctorandus a răspuns:

Lasa-ma sa ghicesc: tu sustii statul islamic?

| danay72 a răspuns:

Nu,Isus nu s-a implicat in politica si nici adevaratii crestini nu fac acest lucru.

| anonimg a răspuns:

Da. Ca si om temător Dumnezeu pot vota un om care la rândul lui se teme si el de Dumnezeu.

| suffarstar a răspuns:

Nu ati gasit alt loc de propaganda iehovista decat pe site-ul asta?

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Dumnezeu nu e conducator si nu a dat nici o lege.Toate sunt facute de oameni.Presedintele a ajuns conducator pentru ca majoritatea oamenilor au fost prostiti sa accepte asta.Insa Dumnezeu nu va interveni.Si nici nu ii pasa cine pe cine conduce, cine vrea sa ii faca "voia" sau nu.Ca esti bun sau rau, nu ii pasa lui Dumnezeu. Daca esti bun, nu esti pentru Dumnezeu, ci pentru tine, ca sa nu fii torturat prin puscarii.

| AnotherNimrod a răspuns:

Glumesti, nu? Logic, omule! E dreptul tau. Hai sa fiu draguta si sa n-o dau inainte cu ateismul fiindca vad ca ma ascultati foarte putini. OK, daca acel Dumnezeu exista, nu crezi ar vrea sa aveti pe cineva care sa va conduca pe Pamant cum trebuie? Of...mai ganditi-va si voi la drepturile voastre.