| aabaaab3278 a întrebat:

Vad pe aici multi care se agita ca numai unul e adevarul, adica crestinismul. Atata timp cat esti budist, taoist, hindus, musulman si respecti legile lui Dumnezeu de ce te duci in iad?

5 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Telul nu e sa te feresti de iad ci sa ajungi in imparatia cerurilor si poti ajunge acolo prin Isus daca iti da Dumnezeu daca nu, esti aruncat afara unde e plansul si scrasnirea dintilor.

| aabaaab3278 explică (pentru mentholinks):

Hindusii, budistii, evreii nu cred in Iisus, dar daca fac fapte bune ajung direct in Iad?

| mentholinks a răspuns (pentru aabaaab3278):

Nu stiu sa-ti spun dar ce pot sa-ti spun e ca Dumnezeu e drept si El va rasplati fiecaruia fiindca doar El ne cunoaste cu adevarat. Nici macar noi nu ne cunoastem cum ne cunoaste El.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu te duci. daca nu vrei.

| notefree a răspuns:

Logica religioasa