| AnaBlackVampire a întrebat:

Maria l-a nascut pe Iisus. Iisus este fiul lui Dumnezeu. Dar Maria era impreuna cu Iosef. Cum vine asta? Care era "amantu' ". Si cum putea Fecioara maria sa faca sex cu cineva din Rai?

Curiozitatea!

Daca vreti dau si funda...

15 răspunsuri:
| InspectorulTPU a răspuns:

Sfanta Maria nu era cu Iosef si nu aveau copil impreuna Maria nu putea face copi dar dumnezeu i-a dat accest dar Iosef doar vroia sa se laude ca avea o nevasta/prietena pe sfanta Maria Funda?

| AlleSeniorita a răspuns:

De-asta i se zice,, Fecioara,,...laughing Maria nu a facut sex cu Iosif... Dumnezeu a facut inca o minune ca ia sa fie insarcinata happy. Funda? big grin

| HappyCandy a răspuns:

Maria l-a nascut pe isus find preintimpinata intr-o noapte de dpi ingeri.Isus nu avea tata muritor. Tatal lui nu era iosf ci pe vremurile alea femeia nu avea voia sa nasca daca nu are un barbat, de asta isif a fost de acord. laughing

| Robi95 a răspuns:

Esti proasta de urli

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Buna.
1.Se spune Iosif.
2.Se scrie Iisus.
3.Religios vorbind, a ramas gravida prin Duh Sfant.
4.Nu stiu ce a facut Duhul Sf., a donat sperma?
5.Stintiific vorbind nu poti sa nasiti virgina.
6. Dumnezeu, Maria, Iosif etc = basme, nu au existat niciodata.

| sL0boz a răspuns:

Cica sa descoperit pe un giulgiu pete de sange care se cred ca ar fi al lui Iisus, si acele pete de sange nu au ADN de la tata, doar de la mama.

| MoonLight a răspuns:

Vrajeli

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

@sL0boz
Cand o face plopu' pene.
@Robi95
Ti se scurge inteligenta pe urechi.

| Lace a răspuns:

E foarte simplu.Lui Dumnezeu i s-a pus pata pe Maria, şi a devenit amantul ei.

| Naomi123 a răspuns:

Acestea sunt intrebarile la care omeniria nu stie un rs clar,, inciarka sa kauti in biblie sunt sigura ca vei gasi un rs, sukces

| AnaBlackVampire explică:

@xXblAcKaNgeLXx Am scris Iisus cu doi "i" ...mrg

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

@AnaBlackVampire
Scuze, greseala mea.

| tsevaoth a răspuns:

Tot din curiozitate,sper, raspunsul e simplu,cel care a animat cu viata corpul uman care este format din toate elementele pamantului,tot asa a putut la fel de bine sa fecundeze ovulul din pantecele unei femei care nu a avut niciodata relatii sexuale,dar sigur poate tu nu crezi si vei pune aceasta intrebare si in continuare, cine stie, oricum acesta este raspunsul logic si corect.

| Dumnezău a răspuns:

Iosif este descris in Biblie ca ''insotitorul'' Fecioarei Maria. Ceea ce nu se refera la sot, nicidecum la amant.Era un fel de intretinator, asa.Iosif era Irinel,Maria era Moni,pare logic, nu? El o intretinea, ea facea ce poftea. smug

Răspuns utilizator avertizat