| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru atei. Daca chiar nu exista Dumnezeu atunci dc exista societati Ca Illuminati sau altele din care fac parte masonii care conduc lumea din umbra(acestia in tot ceea ce fac sustinandul pe Satan diavolul)?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Ochiul pe care il vezi in varf este ochiul lui Horus/Lucifer/Ra. Piramida are 13 trepte ce ne duce cu gandul la masonerie si la simbolistica acestui numar.
Jos scrie in latina noua ordine seculara. Daca desenam o pentagrama in mijloc o sa observam ca la capete avem literele din care este compus cuvantul mason.

62 răspunsuri:
| ZK a răspuns:

Pai, dupa parerea mea, nici aceste societăți nu prea exista...

| ateuNEGATIV a răspuns:

Sal, ce legatura are ateismul cu acele societati daca exista desigur? ateismul nu este o doctrina adica nu te invata ceva, nu este o dogma nu isi impune sa crezi in ceva, nu este o religie, ateismul este doar gandirea libera, fiecare poate sustine pe cine vrea pe zana maseluta, alba ca zapada, diavolu etc un ateu nu crede in asa ceva, iluminati sunt persoane care au descoperit ca prin ratiune pot defini lumea fara ei acum nu aveai pc, curent etc masonii sunt un grup de persoane care cred in divinitate si sunt bogati stiu ca la multi le e ciuda pe ei si mie mi dar ce vina are un mason ca tu manci, bei, conduci, stai in casa pe datorii? el da banul tu platesti dobanda te obliga cineva sa intri in datorii?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ZK):

Illuminati controleaza si indrustia muzicala si se vb frt mult k ei ii pun pe artisti sa isi vinda sufletul deci atunci dc artisti mari ca Jay z sau Katy Parry si mai sunt dar nu mai le stiu numele spun k daca nu isi vindeau sufletul Diavolului nu ajungeau unde sunt astazi?

Răspuns utilizator avertizat
| ZK a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca ateu, eu nu cred in diavol.Deci,nu cred nici in existența Illuminati.

| Inferno a răspuns (pentru ZK):

Cum sa nu exista. Masoneria exista. Scull and bones exista. Bildenberg exista si inca o gramada. illuminati nu mai exista, a disparut de mult. Dar francmasoneria dainuie si astazi.

| blaksoul12 a răspuns:

Eu nu sunt ateu dar pot sa iti mai aduc niste argumente.Sa zicem ca lumea s-a creat din acel "Big Bang". Omul de unde a aparut? Daca au o teorie la asta de ce nu fac oamenii de stiinta oameni in laborator.Eu unul nu ii pot intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ZK):

Si exista sigur deoarece sunt confirmati si de mare societate Anonymus de care trebuie sa fii auzit deoarece ei lupta si impotriva ACTA si sunt faimosi pentru atacurile asupra Facebook..sunt poate cea mai mare societate de hack-eri

| Dumnezău a răspuns:

1.Illuminati nu exista, s-au desfiintat demult, si ei, si ordinele rozicrucienilor, exista doar loje masonice, si NWO, ca mod de organizare, gandire si manipulare a oamenilor. Lojele masonice sunt doar niste organizatii cover-up, pentru ce se intampla cu adevarat important.
2.Ideea ca organizatii precum NWO, si acei oameni, care prin bancile, influenta si puterea lor conduc lumea, se inchina Satanei, sunt pure fabulatii.Pentru ca Satana, prin implicatie, nu exista, neexistand nici Dumnezeu. Ce doresc cel mai mult cei ce instrumenteaza NWO-ul este controlul asupra maselor, pentru ei, si nimic mai mult, pentru nimeni altcineva, singura chestie la care se "roaga" ei este controlul total.La fel de aberante si antonime cu logica sunt si chestia cu industria muzicala demascata, vandutul sufletului catre diavol, si alte fantasmagorii de ghena, ale unor oameni ce cauta o conspiratie sau un interes nespus in orice.

| ZK a răspuns (pentru Inferno):

Eu mă refeream la Illuminati ca nu exista.

| ZK a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de unde stiu cei de la Anonymus ca exista? Cine sunt ei sa afirme?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Illuminati nu a disparut am argumentat deja..plus ca emblema pe care o ai u daca nu luam in considerare acel tait e al celor de la Illuminati

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru blaksoul12):

Daca citesti teoria evolutiei afli e la mine pe blog

| FucktheSystem a răspuns:

Amuzant este că nu cred nici în Illuminati iar poveștile cu satana și masoneria mi se par doar povești.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru blaksoul12):

Daca au sperma si ovul fac oamenii in loborator vezi inseminare artificiala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ati vazut simbolul pe care il are @inferno ca avatar care a comentat aici..stiti ce inseamna? daca imi explicati ce inseamna dar fara sa aiba leg cu religia va crd..Acest semn este si pe bacnota de un dolar!

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru FucktheSystem):

Sal, te duci in cimitir la noapte?

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu mi-am cumparat un dolar ca scrie ca banul conduce lumea e mereu in fata mea sub monitor il am de aproape un an

| FucktheSystem a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Nu m-am hotărât. Eu aș merge prin zona aia doar să fac poze, văd dacă găsesc cu vine să merg până diseară și mă decid. Tu mergi?

| Inferno a răspuns:

Illuminati - un pretext.
Avem masoneria si simbolurile ei si satanismul cu simbolurile lui. Este interesant ca putem sa asemanam simbolurile din satanism cu cel din masonerie.
Cu toate ca au origini diferite, asa sustin ei.
Anumite grupuri masonice au fost suspectate de acest lucru. Se credea ca practica ritualuri satanice si il aveau ca idol pe Bafomet. Nu este o aberatie sa spunem despre masonerie ca se inchina satanei avand in vedere ca si in trecut a fost suspectata de acelasi lucru.
Dar adevarul este ca nu stim cu adevarat ce se intampla in spatele usilor inchise ale masoneriei. Si orice presupunere ramane doar o presupunere si o eventuala teorie, atat.
Mai exista si dovezi, dar din ele putem sa intelegem doar ca ceva este, dar nu si ce anume. Deci este neclar.

| ZK a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, e pe bancnota de 1 dolar. Dar sti cand a fost făcut dolarul? De aceea, Illuminati exista pe vremea aceea dar acum nu mai exista.

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau a masoneriei. Si in masonerie este folosit acelasi simbol.

| ateuNEGATIV a răspuns (pentru FucktheSystem):

As merge daca nu ploua

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru ateuNEGATIV):

Uita-te pe partea din spate a dolarului e scris mare ONE si este intre doua cercuri. Uita-te la cel din stanga..nu e acea imagine>?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inferno vad k u ai mai multe informatii. ce inseamna acel semn?

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mai sunt o gramada de simboluri pe acolo.

| Inferno a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca vrei sa te documentezi, vezi ce melodii ascult, ai sa gasesti o gramada de filmulete despre masonerie si illuminati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Mama bravo u meriti funda! deci ne-am convins de masonerie. ce convingeri are..mai ramane de vazut ce statut are in lume

| doctorandus a răspuns:

Masoneria e azi un fel de club de discutii si o ocazie de a juca teatru pentru cei care au vrut sa devina actori si n-au reusit. Pentru unii masoneria e la moda, dar daca vrei sa te faci mason pentru a conduce lumea ai gresit adresa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Inferno):

Michael jackson a vorbit de o conspiratie mondiala. dar nu a vrut sa spuna frt mult pentru ca a zis ca daca o va face acestia il vor face sa sufere. poate fi vorba de masonerie?