| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru atei. Daca chiar nu exista Dumnezeu atunci dc exista societati Ca Illuminati sau altele din care fac parte masonii care conduc lumea din umbra(acestia in tot ceea ce fac sustinandul pe Satan diavolul)?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

Ochiul pe care il vezi in varf este ochiul lui Horus/Lucifer/Ra. Piramida are 13 trepte ce ne duce cu gandul la masonerie si la simbolistica acestui numar.
Jos scrie in latina noua ordine seculara. Daca desenam o pentagrama in mijloc o sa observam ca la capete avem literele din care este compus cuvantul mason.

62 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru benny34):

Inteleg foarte bine ce vrei sa zici! Asculti rockbig grin?

| benny34 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ascult, dar nu e ca o preferinta specifica, depinde de muzica, unele imi plac, altele nuhappy.