| anonim_4396 a întrebat:

Am văzut că la mormântul părintelui Arsenie Boca oamenii cu credință s-au vindecat de boli, am citit despre Iisus fiul Lui Dumnezeu care a vindecat mulți bolnavi, sfinți care au vindecat bolnavi, iar apoi oameni care cu multă credință și rugăciune s-au vindecat de anumite boli, iar medicii nu au avut niciun argument. Așa că voi ăștia atei, încă mai credeți că Dumnezeu nu există?

62 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred in vindecari miraculoase. Dar nu toate sunt de la Dumnezeu.
O credinta falsa poate fi intarita de diavol prin minuni.
De acea noi trebuie sa cercetam modul in care au fost facute vindecarile. Daca nu sunt scripturistice, atunci nu sunt de la Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dale pace și nu arunca in ei cu cele Sfinte...nu trebuie sa fie un motiv de dușmănie pentru Dumnezeu.sunt opriti de cel rău să nu vadă și să auda sa se întoarcă la Dumnezeu.