| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! La Mormântul Părintelui Arsenie Boca este foarte mult de urcat?

Răspuns Câştigător
| Smmo a răspuns:

Este ceva, nu mult. Adica te descurci si daca nu faci sport. Important e sa urci in ritmul tau, sa nu te grabesti. Drumul este pietruit, sunt bare de care sa te tii, e foarte multa lume, mai e si cate o banca. Per ansamblu manastirea arata ca un parc cu vegetatie diferita in functie de nivel, iar urcusul este ca pe un deal. Daca vrei sa urci mai mult, nu iti va parea rau, mai sus este o padurice si o chilie sapata in stanca.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.De urcat nu stiu exact, dar am auzit mai mult de plangeri referitor la timpul de asteptare enorm (cozi de sute de oameni, la care stai ore bune), in functie de vreme, sezon, noroc.

| Holiday a răspuns:

De obicei in mormant se coboara.

| timidu89 a răspuns:

Bună! Am fost de câteva ori, nu e mult de urcat. Dacă vrei sa nu fie coada, dimineața în cursul săptămânii sa te duci.

| healerdx7 a răspuns:

Nu e deloc mult de urcat, ajung cu usurinta si oameni cu dizabilitati fizice grave.