| Kramerwalt a întrebat:

Am vazut multe intrebari pe aici despre magie cum reusesc Criss Angel, Dynamo, David si multi altii sa faca magii precum mersul pe apa, facutul obiectelor sa dispara, si altele. Ei bine eu cred ca acesti oamnei intr-adevar sunt foarte bine antrenati in cea ce fac(iscusinta, inteligenta, hipnoza-trebuie sa recunoastem fac asta destul de bine)dar au in spatele lor si ale trucurilor lor o armata de oameni(fizicieni, proiectanti, cameramani special antrenati)cine e de acord cu mine? si cine spune ca magia exista vreau si argumentari!

Răspuns Câştigător
| DeZzy a răspuns:

Mda. Pai, pe mine ma uimeste faptul ca nu am vazut comentarii decat despre Dynamo, si despre magie in general. Ei bine, nu pot spune exact daca tot ce fac acesti oameni este cu adevarat real. La trucurile precum levitatul, mersul pe apa etc. nu cred ca sunt chestii reale. Dar celelalte trucuri le cred deoarece acesti oameni exerseaza mult si sunt rapizi si iscusiti, motiv pentru care nu vezi decat ce vor ei sa vezi.
Pe mine cel mai mult ma impresioneaza Criss angel. Ii admir munca. E genial.

16 răspunsuri:
| Kramerwalt explică:

Dar nu am spus ca sunt satanisti, sa nu exageram ai citit macar parerea mea despre magie?

| Kramerwalt explică:

Da ma rog dar totusi nu generaliza!

| ZK a răspuns:

Să sti ca eu i-am antrenat pe acei oameni la cursurile numite "Elita lui Lucifer". Tot ce stiu, ei stiu de la mine.devilDe la mine si MossaN0.

| Kramerwalt explică (pentru ZK):

Esti malefi n-am ce zice sper sa ma intalnesc cu tine intr-o zi!

| Inferno a răspuns:

Ce fizicieni, proiectanti, cameramani special antrenati sa aiba Dynamo cand face trucurile pe strada si sunt doar 2 cameramani acolo. Nici nu stiu daca filmeaza cu camera sau nu cu telefonul mobil. Baga pe youtube Dynamo si ai sa vezi.
Nu spun ca exista magie, dar nu cred ca e corecta ecplicatia pe care o dai tu.

| ZK a răspuns (pentru Kramerwalt):

De ce vrei asta? Mai bine nu-ţi dori.

| Kramerwalt explică (pentru Inferno):

Pai tocmai asta e idea tu vezi doar ce vrea el sa vezi insa adevaratul creier i-l au cei care inventeaza aceste trucuri!

| Kramerwalt explică (pentru ZK):

De fapt cred ca tu nu-ti doresti sa te intalnesti cu mine!devil

| ZK a răspuns (pentru Kramerwalt):

Hai ca nu am timp de copilării.Lucifer e cel mai tare.

| Kramerwalt explică (pentru ZK):

Oh da, inseamna ca lucifer nu l-a cunoscut pe Bon Jovi!

| Inferno a răspuns (pentru Kramerwalt):

Tipul spune ca bunicul lui l-a invatat. Nu este magician cum vezi tu la televizor, sa apara la emisiuni si sa aiba o asistenta draguta, ogramada de instrumente, cutii magice. Am vazut ce mi-ai dat tu cu mersul pe apa. Le stiam. Am vazut si aia cu elefantul cum apare, cu levitatia, etc. Alea da sunt trucate.
Imagineazati ca tipul a invatat lucrurile astea singur. Nu il filmeaza cameramani profesionisti, il filmeaza niste prieteni. Cum tu t-ai duce pe strada, ai lua un prieten sa te filmeze, dupa care ai oprii oamenii pe strada sa le faci niste trucuri, apoi te duci acasa si pui pe youtube.
Ce fizicieni, ce cameramani profesionisti?
Asta sustine Discovery si el, acum, poate nu e adevarat, poate sunt doar minciuni, dar totusi pare cam mult...

| DAVID_6313 a răspuns:

Daca ai gasit explicatia fiecarui truc si o poti demonstra ai dreptate, daca nu ai vorbit in plus.

| monstrulet a răspuns:

Tare Dynamo, nu stiam de el.

| Cipriaan a răspuns:

Cred ca si-a pus ceara pe papuci (la faza cand merge pe apa)

| Alex_Alexandru_1993_smGf a răspuns:

Si-au vandut sufletul diavolului si el ii ajuta sa faca toate acestea prin magie...cum se intampla si in Vechiul testament, cand Faraon si-a chemat inteleptii sai si pe vrajitori si si-au aruncat toiegile si s-au transformat in serpi... dar Aron prin puterea data de Dumnezeu a inghitit toate toiegile cu toiagul sau.

| Sandu_Alin_1999 a răspuns:

`NU`exista magie.Sunt doar trucuri foarte bine realizate de acele persoane.