| SatanaExistă a întrebat:

Au puteri de la diavol sau au facut pact cu satana urmatorii? David Copperfield, David Blaine, Criss Angel, Dynamo, si multi alti ce credeti voi despre ei?

9 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Era o carte de Iozefini numita Nu-i nicio minune.

Răspuns utilizator avertizat
| M25M a răspuns:

rolling on the floor
Of, Dumnezeule...

| drhotzu a răspuns:

Hai sa spunem asa: timpul nu are nici o putere asupra ta... adica prost esti prost ramai...

| Calininio a răspuns:

Ai cautat vreodata explicatiile numerelor lor de iluzionism? Lol, cica pact cu satana rolling on the floor

| alex500 a răspuns:

laughingAmuzanta intrebare!
Acesti oameni sunt iluzionisti.Nu are legatura cu satanalaughing

| SatanaExistă explică (pentru alex500):

Da dar unele iluzi pe care le fac ei mi se par prea ireale si vad o forta malefica in ei sincer...

| C0nstantin a răspuns (pentru SatanaExistă):

ILÚZIE, iluzii, s. f. 1. Percepție falsă a unui obiect prezent înaintea ochilor, determinată de legile de formare a percepțiilor sau de anumite stări psihice sau nervoase.
ILUZIONÍSM s. n. 1. Profesiunea iluzionistului; spectacol, număr prezentat de iluzionist; scamatorie. 2. Ansamblu de procedee tehnice în artele plastice menite să creeze iluzia realității până la confundarea operei de artă cu obiectul reprezentat. [Pr.: -zi-o-] – Din fr. illusionnisme.
Pe ce lume traiesti? Da-mi fosfor si o lumanare si iti arat ca si eu pot aprinde lumanari ca in Sfantul Mormant si iti recreez flacara de la Ierusalim...

| alex500 a răspuns (pentru SatanaExistă):

Acea forta malefica pe care o exprima ei, face doar sa atraga publicul!