| MyloveisJamaica a întrebat:

diavolul ati da puteri supranaturale? adica tot ce tine de magie neagra. Cum face DYNAMO, CRISS ANGEL.

Răspuns Câştigător
| Iulian922 a răspuns:

Nu, el nu iti da nici o putere. El te baga in pacat pentru a te aduce in iad.

31 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

E doar fizica.

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Ala e iluzionism.
Chestii in genul am gasit si eu pe net si cineva mi-a zis ca sunt nebun cand i-am aratat un truc.

| doctorandus a răspuns:

Dynamo e scamator, nu mag.

Daca Diavolul ar da puteri supranaturale, m-as fi facut de mult Superman, Omul Paianjen sau macar Omul Puma.

| thealchemist a răspuns:

"diavolul ati da puteri supranaturale?"

Nu.

| RAY a răspuns:

Nu stiu daca exista diavol, demoni etc dar sunt sigur ca dynamo, criss etc fac trucuri, iluzi nu au puteri supranaturale, razvane gandeste si cu mintea ca doar de aia o ai

| Mădă0611 a răspuns:

Nu exista magie, de nici o culoare, nici macar loz broken heart, asta pentru ca nu exista diavol si alti din astia.

| ghandi2013 a răspuns (pentru Mădă0611):

Zise mada0611 cea "inteligenta".

.

| Mădă0611 a răspuns (pentru ghandi2013):

Nu te potolesti, nu? Mie imi ajunge sa stiu ce fel de persoana esti, ba chiar iti dau un sfat: ramai la fel, cu toata lumea, aici intra si prieteni, daca ai, familie, daca mai ai... smug laughing Deci, continua.

| ghandi2013 a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu primesc sfaturi de la prosti.
Asta ma distreaza la tine, te crezi interesanta si inteligenta si dai niste raspunsuri de toata jena. rolling on the floor

| Mădă0611 a răspuns (pentru ghandi2013):

Daca esti prea prost sa te prinzi, nu inseamna ca altii sunt prosti si ca raspunsurile lor sunt de toata jena. Esti prea penibil sa meriti un raspuns bun, tu si multi altii.
Observ ca ti s-au terminat pastilele, interneaza-te, ca doar te faci de ras. happy Eu, cum ziceam, stiu cum esti, o sa afle si altii daca mai stai mult in libertate...
Ex ateul lui peste = persoana cu probleme psihice.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Diavolul are putere atat cat i-o acordam noi, cat il bagam noi in seama, poate lua diferite forme dar nu are treaba multa decat cu cei imbunatatiti nu cu cei pe care-i are in gheare.

| M25M a răspuns:

Nu, pentru ca nu are cum sa iti dea puteri supranaturale cand nu exista.
Ce fac Dynamo si Criss Angel sunt trucuri, iluzii atat.

| dragos9234 a răspuns:

Salutari cordiale!
Diavolul nu exista, deci nu iti da puteri supranaturale.
""Cum face DYNAMO, CRISS ANGEL""
Cum FAC nu ""face""
Raspunsul la acea intrebare nu il stiu.

| Zenit313 a răspuns:

Bau-Bau NU exista si acesti oameni sunt iluzionisti.

Daca vrei sa cunosti acest subiect, iti recomand sa citesti viata sfantului Ciprian happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit tu ca dracul face manastiri? ai vazut tu minuni facute de draci?

| dracu14 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai satan e cel mai bun prieten al bisericii, doar a tinut-o in afaceri atata timp...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iei pe Satan drept furnizor de puteri supranaturale esti idiot.

| C0nstantin a răspuns:

Ceea ce face Dynamo, Criss Angel si restul is iluzii si trucuri.

| death a răspuns:

Chriss Angel e nimic. Iisus cică a înviat. Deci, şi Dumnezeu poate da puteri supranaturale. Mai uşor cu judecatul, creştine!

| kira30 a răspuns:

Dynamo este un simplu scamator, iar Criss Angel se poate sa fie satanist, este si cascador. Diavolul nu da puteri supranaturale satanistii/vrajitorii nu pot face decat iluzii.

| SymphonyOfDestruction a răspuns:

Da te transformi in spiderman.

| xAlvin a răspuns:

Nu stiu daca au facut pact cu dracu dar eu iti spun din ce am vazut cred ca el da.mie mi-a spus o femeie si nu am crezut'o pana nu mi-a aratat

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

laughing NU...te inebuneste

| MyloveisJamaica explică (pentru AllForOneAndOneForAll):

Ha ha ha

| Thunderstruck a răspuns (pentru AllForOneAndOneForAll):

Daca arata asa ca tine, normal ca ne inebuneste...

| AllForOneAndOneForAll a răspuns (pentru Thunderstruck):

Adica

| CiprianFreeLife a răspuns:

Exista carti cu vraji cu o probabilitate mare de functionare o data ce ti-ai vandut sufletul diavolului! nu re comand

| kittyBast a răspuns:

DYNAMO, CRISS ANGEL SI ALTI SUNT DOAR SCAMATORI! MAGICIENI NU FAC MAGIE, SUNT DOAR TRUCURI ( SE BAZEAZA PE FIZICA CHIMIE SAU PUR SI SIMPLU : O SMECHERIE. insa da, poti capata anumite puteri (numai daca faci pact cu diavolul) sau mai degraba ati poate indeplini anumite dorinte ( sa ajunci o vedeta a muzici x) dar cu un pret MARE. sunt mai multe de spus in domeniul asata

| Bordey_valy_1969 a răspuns:

Daca te-ai fi uitat la fenomene stranii ai fi stiut ca da persoanelor decedate ajunse in iad. PS:sa nu incerci niciodata o carte cu vraji. unele chiar merg.nu risca

| McdonaldsMonkey a răspuns:

De unde ai mai auzit și ăstea.Văd că pe tine diavolul „âți" dă puteri gramaticale.Se vede că ești genul de om influențabil.

| AdrianS a răspuns:

Dracu da cui voieste puteri supranaturale. Un exemplu il gasesti in cartea exod la cele 10 plagi. Acolo arata ca si magii au facut minuni. Normal cu puterea dracului.