| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca am aprins o lumanare la vii, dar de fapt persoana careia i-am facut cruce este moarta? Nu am realizat pe moment.

Răspuns Câştigător
| Maestra a răspuns:

Nu are nimic. Importanta este intentia ta. Atata timp cat te gandea la persoana respectiva, nu conteaza ce scrie pe tablia aia (vii sau morti).

Intentia conteaza si te respect pentru ea! Putini oameni sunt asa credinciosi ca tine, daca iti faci probleme doar pentru atat! happy

Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| celceeste a răspuns:

Are!
Si anume ca ai poluat natura pe degeaba!

| DiamondEyes a răspuns:

Nu are nimic.

| sublime89 a răspuns:

Nu, oricum nu conteaza lumanarile alea. :p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De unde stii tu cine e mort si cine e viu? poate cel ce a murit vremelnic este viu vesnic.crezi tu ca o lumanare are vreo treaba camd ea doar semnifica lumina cunostintei de Dumnezeu ce ne-a adus-o Iisus Hristos? spunand; EU SANT LUMINA LUMII?

| doctorandus a răspuns:

Te pomenesti ca-nvie si intemeiaza o noua religie!

| danay72 a răspuns:

Nu are nimic, mai ales ca in Biblie nu ne cere Dumnezeu sa facem acest lucru, iar ghidul pentru un crestin e Biblia.

| milan9 a răspuns:

1. Nicăieri în biblie nu există pretenţia că ea ar fi exhaustivă, că ar fi un manual complet, că prezintă absolut toate aspectele vieţii creştine apostolice. Nu, nicidecum! Dimpotrivă, Scriptura recunoaşte în cuprinsul ei faptul că nu este completă în privinţa tuturor informaţiilor!

Celelalte aspecte au rămas consemnate în ceea ce Biblia numeşte "PREDANIE", desfăşurări practice ale Bisericii APOSTOLICE păstrate în mod neschimbat de Biserică – EXACT cum neschimbată a fost alcătuită şi păstrată de Biserică: Biblia – Scriptura!