| Exilee a întrebat:

As dori foarte mult sa vizionati acest filmulet.
http://www.youtube.com/......ttp?/watch
V-a placut?:)

29 răspunsuri:
| florySim a răspuns:

Da,foarte interesant.Sunt mandra ca sunt ortodoxa.

| Kalla a răspuns:

Foarte frumos! Sunt agnostica dar filmuletul ma face sa ma gandesc sa fiu din nou ortodoxa happy

| zurick a răspuns:

Mi-am pierdut 2 minute din viata mea, dar nu degeaba happy

| zurick a răspuns:

Bun...O intrebare stupida big grine ce?
M-am uitat da ce importanta are asta?
Conteaza ce religie uraste cel mai mult? Nu-i este la fel de usor sa se adaposteasca in oameni?

| Alphawolf a răspuns:

Tu glumesti!? Ce "dracu'" sa-mi placa? Chiar crezi ca porcaria aia este adevar?
Cata naivitate!

| Mădă0611 a răspuns:

laughing daca popa ala era ortodox, bineinteles ca ortodoxismul e "dreapta credinta" si demonii erau impotriva lui. Sunt curioasa ce zic pocaitii. thinking

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Religia cu popi grasi si bogati cu vile si masini scumpe da clar ca satana i uraste cine nu-i uraste, in timp ce uni mor de foame ei au de toate

| Kalla a răspuns (pentru Mădă0611):

Povestea e de pe Timpul lui Iisus adica inainte de crestinism pentru ca crestinismul se naste dupa ce moare Iisus deci este o poveste monoteista.

| ErrorFound a răspuns:

Bine, acum lasa credinta si gandeste logic.
Satana este maestrul minciunii, deceptiei si a altor rele, nu?(cel putin la voi).
Bun.
De unde stii tu ca Diavolul nu a vrut sa ii induca in eroare? laughing Sa ii minta sau pacaleasca ca sa ii poata poseda si pe altii mai tarziu? rolling on the floor

| BlackSulphur a răspuns:

Logica crestina: Diavolii sunt cele mai mincinoase entitati din lume. Daca tu, ca popa, ii intrebi care este slabiciunea lor, ei vor fi sinceri. Va mirati de ce va consideram prosti? Ia mai ganditi-va oleaca!

| BlackSulphur a răspuns (pentru Kalla):

Daca crezi in povesti de astea, nu ai ce cauta in grupul "agnostici" sau "atei". Ii faci de ras.

| Kalla a răspuns (pentru BlackSulphur):

Hai pa.

| Scarbo a răspuns:

Care-i rostul?

| Exilee explică (pentru BlackSulphur):

Pentru ca preotul era sfant si era protejat de puterea lui Dumnezeu happy

| zurick a răspuns (pentru Exilee):

''Era laughing)'' Ai spus-o chiar tu...Acum nu m-ai sfant nu-i
Da era nu, de ce era? Daca intr-adevar era...

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kalla):

N-am inteles ce vrei sa zici, poti sa traduci?

| Kalla a răspuns (pentru Mădă0611):

Nu poti spune daca popa era ortodox pentru ca atunci exista o singura religie cea a lui Dumnezeu fara ramurels gen ortodoxie sau catolicism.

| BlackSulphur a răspuns (pentru Exilee):

Si porcii zboara cu masina.
Atunci cum se face ca la interogatorii nu se aduc popi? Nu ar fi totul MULT mai usor, mai corect? Iti zic eu de ce: Aia care sunt angajati la interogatorii nu au mintea inchisa in cutia milei.

| Mădă0611 a răspuns (pentru ErrorFound):

La asta ma gandeam si eu, trebuie sa fii prost prost sa spui "dusmanului" ce iti face rau, dar na, astia chiar cred ca basmele sunt reale. oh go on

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kalla):

Povestea nu are cum sa fie de pe timpul lui Iisus pentru ca pe atunci oamenii nu purtau cruci la gat, nu se botezau in biserica si nu se impartaseau, si din moment ce nu gasesc informatii despre nenea asta, nu pot nici macar sa cred ca a existat vreodata, iar daca e inventie, si povestea e inventie, logic.

| Kalla a răspuns (pentru Mădă0611):

Cele sapte taine sunt in biblie si biserici erau ca niste temple.sa ne gandim la templul din ierusalim cae este din inaintea lui Iisus.si e dedicata la acelasi zei ca si crestinii. poate nu este de cand traia Iisus dar nu sunt multi ani de diverenta.maxim 400 ani dupa.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Kalla):

Pai prin 325 s-au facut niste invarteli, de fapt de dupa moartea lui Iisus au inceput invartelile, dar din 325 au trecut pe seama conducatorilor, astfel, in timp, Iisus omul a devenit mantuitor, pui de zeu.
Crucea la gat a cata taina e?

| Exilee explică (pentru Mădă0611):

Mada lectureaza te rog frumos niste carti sfinte pentru ca esit paralela cu religia. Fara suparare. Ti-o spun spre binele tau si mi-ar face o deosebita placere.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Prietenas, am "lecturat" destule, inainte sa incepi sa "lecturezi" tu, si apoi, daca tu crezi ceva, nu inseamna ca e asa, "lectureaza" te rog frumos ceva ce are legatura cu realitatea, ca esti pe langa, fara suparare, ti-o spun spre binele tau si in rest nu ma intereseaza. big grin

| ErrorFound a răspuns (pentru Kalla):

Inseamna ca ai o minte slaba, fara suparare.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru Mădă0611):

Lasa-l pe user'ul UnOmNou, are doar 16 ani si, deci, este un copil cu probleme.
Un copil care viseaza la premiul Nobel pentru viitoarele sale descoperiri aduse in folosul stiintei cica, dar la o asemenea mentalitate (ca la cum gandeste, varsta sa nu-i o scuza) nu va ramane decat cu visele maretehappy

NOname
| NOname a răspuns:

Demult nu am mai pierdut timpul pe ceva atât de stupid şi pueril.

| contαbαndonαt a răspuns:

Oh, scuza-ma! Uitasem sa-ti rasp. la intrebare: Da, deja nu mai era nevoie sa vizionez video'ul... titlul lui m-a dat pe spate `Ce religie urăște diavolul cel mai mult`.
Acum te rog sa ma scuzi, ma duc sa bag frica-n prosti si sa le cer malai pe exorcizari, stii tu happy sa fac un ban cinstit ca doar cum altfel sa-mi platest kg. de "haur"?!