| RAY a întrebat:

Asta e iubirea aproapelui pentru crestini sa afirmi asa ceva despre persoanele atee? daca atat de sfinti sunt crestini de ce e Romania asa iar tariile atee total diferite?

Fiecare om, ca e curvar, fumator, ateu, betiv etc este demonizat de aceste patimi. Necredinta este si ea o demonizare. Mintea acestora este controlata complet de duhurile necurate. Toate gandurile si insultele ce le au in minte si le spun pe gura sunt de la cel rau ca sa te necajasca. Ei nici macar nu isi dau seama si rad cand le spui... asa fac si posedatii aceia mai gravi, la exorcisme. Nu baga in seama ce spune cel rau. Lasa-l sa latre prin slugile lui.

http://www.tpu.ro/......red-in-el/

34 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Isus a zis sa ne iubim și dușmanii. Un creștin adevarat iubește pe toți oamenii și demonstrează acest lucru prin vorbe și fapte. Romani12:17-21.

| Drimmero a răspuns:

Las-o moarta,, crestinii sunt cei mai atacati si jigniti. Crestinul cat traieste e crestin si tolereaza in limita bunului simt/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Wow se vede in istorie cat de toleranti sunt crestini, de cine sunteti atacati?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Crestinul s-a modernizat,, nu mai suntem in epoci stravechi cand semnul crucii era aparat prin sabie, s-a modernizat totul. Am mai avut tematica asta de discutat cu tine si ti-am explicat la fel,, generalizarea copiilor din ziua de azi, asa zisii 'atei' deveniti peste toamna naste prostie!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Da asa e sa modernizat omoara oamenii prin alte metode gen bombe, foamete in masa, atentate economice asa e

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Stai putin,, ce legatura are religia cu foametea, cu criza economica si cu atentatele presupuse de 'musulmani'? E mai mult decat evident ca aia sunt undercover si lucreaza pentru cineva putred de bogat. Banul e cea mai mare manarie din Univers,, asta schimba umanitatea cand doreste. Daca as avea puterea, as sterge banul de pe suprafata lumii!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Am scris atentate economice, gen crestini care au facut haos prin asia pentru petrol

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Acum se ocupa americanii de ei,, sa-i vedem si pe pacalicii aia de 'seici, printi' si asa mai departe cum vor supravietui dupa ce petrolul dispare, o sa-i vedem ca acum 50 de ani, cand nici macar grote nu aveau in tot desertul!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Man zi-mi si mie de ce tariile astea atee au fost mereu neutre in ambele razboaie? de ce violenta, hotia, coruptia e asa mica acolo?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Da' ia gandeste-te din ce cauza au pornit cele 2 razboaie,, ce pretext religios au avut cele 2? Hitler cand a exterminat evreii pentru ce religie a facut crimele alea? Hai sa nu dam exemple aiurea. Pe atunci se stia clar ce tari erau super-puteri si erau capabile sa duca o lupta pana la capat. Nu-mi zice de Olanda, Belgia si altele care nu se auzise nimic de ele in cele 2 razboaie mondiale. Totul a tinut de buna conducere militara in acele tari/ Hotia si coruptia este mica acolo pentru ca lumea e corecta si urmaresc interese care sa ajute populatia, dar si conducerea.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Hitler a exterminat evrei care in toata istoria au fost urati de crestini iar hitler a fost catolic, vorbesc de norvergia, suedia, danemarca

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Adu-ti aminte cand a intrat Germania peste ele si au capitulat fara vreo reactie,, religia chiar n-a avut de-a face aici!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Hitler ura evrei si din cauza religiei, mereu crestini au considerat ca evrei sunt de vina pentru moartea lui iisus, e dovedit istoric ca inainte de razboi a vazut o piesa de teatru cu povestea lui iisus

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Poate sa fi avut vreun context istoric,, dar evreii sunt cea mai parsiva natie, cea mai bogata si ei practic conduc lumea prin puterea lor materiala. Ce nu mi-a placut la Hitler a fost pentru ca a omorat oameni total nevinovati,, ce a avut cu femeile, copii si cu muncitorii? Daca voia sa rezolve barbateste,, ucidea inamicii puternici de acolo, nu sa extermineze o natie intreaga/

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Context religios***

| RAY explică (pentru Drimmero):

Sau le trimitea pe toti in tara lor care era ocupata de englezi, normal ca nu a facut bine eu nu spun ca a facut bine, dar uni spun ca hitler a fost ateu pai nu a fost

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu mai conteaza ce-a fost sau nu,, istoria a fost deja scrisa, a ucis fara mila milioane de oameni pentru un orgoliu de-al lui, eram fan Hitler acum ceva timp pana cand am realizat ce facuse cu adevarat. Nu pot decat sa admir planurile lui celebre si felul in care si-a castigat respectul in randul tinerilor fara speranta in Main Kampf, pe cand Germania era complexata de criza mondiala! Pe acel compartiment mi-a castigat respectul

| RAY explică (pentru Drimmero):

Orice drac are si partile lui bune

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Da fuga repede si ascunde-te printre secta din care faci parte ca vin dupa tine si nu o sa mai apuci sa te ascunzi daca nu o faci acum

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Era o gluma dar nu ai inteles-o. Adica sa te ascunzi ca vin dupa tine am pus si secta sa iasa mai frumos. HAHAHA

| RAY explică (pentru CatalinVictor1985):

Cu chesti de asta nu poti glumi niciodata

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru RAY):

De ce faci parte dintr-o secta sau celula terorista si nu am voie sa glumesc despre asta? Pot sa glumesc cat vreau si de cine vreau e democratie libertatea cuvantului e garantata in constitutie asa ca o fac pe raspunderea mea daca jenez pe cineva. Vad ca nu esti un om intelegator la o gluma ci doar un om cu principii gresite

| RAY explică (pentru CatalinVictor1985):

Glumeam man

| BogdantheDreamer a răspuns:

E vorba doar de tipare.O femeie daca o vezi pe strada imbracata mai sumar este ''curva" clar.
Cel mai reprezentativ proverb pentru noi, romanii, este: 'Rade ciob, de oala sparta". O tara de "rasatori".
Capu sus si privirea inainte! Eu, daca as pune la suflet tot ce intalnesc zi de zi, m-as imbolnavi psihic.

| BogdanMx a răspuns:

Salut.

Ceea ce i-am sugerat acelei persoane nu a fost din ura pentru cei necredinciosi. Asta este adevarul. Voi nu sunteti liberi sufleteste, dar veti vedea in clipa mortii. Nu va obliga nimeni sa credeti ceva din ce nu vreti, acum din acesta viata pamanteasca.

Dat fiind faptul ca ideile voastre sunt lucrarea celui rau asupra mintilor voastre, este inutil sa se poarte o discutie in acest sens cu voi. Pentru ca de fapt eu daca vorbesc cu un necredincios, nu vorbesc cu el ca persoana libera cum l-a lasat Dumnezeu, ci cu duhul care il stapaneste.

Si sincer, este pagubitor suflesteste sa vorbesti cu cel rau.

In concluzie, nu am nimic cu necredinciosii sau paganii. Ceea ce eu am sugerat persoanei respective, a fost sa nu stea de vorba cu cel rau, care stapaneste mintea unui om necredincios, pentru ca acel om nu este liber.

Libertatea, este numai in Dumnezeu.

Numai bine!

| RAY explică (pentru BogdanMx):

Da am vazut multa iubire asa e, daca ai putea mai ucide asta e adevarul

| BogdanMx a răspuns (pentru RAY):

Nu este asa, draga @Ray26Tm. Probelma este ca fiecare vede cu ce are pe dinauntru. Daca tu asta vrei sa crezi este problema ta.winking

| RAY explică (pentru BogdanMx):

Lasa vrajeala

| BogdanMx a răspuns (pentru RAY):

Repet, fiecare vede cu ce are pe dinauntru. Crezi ce vrei.

O zi buna!

| RAY explică (pentru BogdanMx):

Cum poti sa ma cunosti daca niciodata nu mai cunoscut? ai afirmat multe despre mine, hai zi-mi de unde sti ca sunt asa cum ai afirmat acolo?