| cosmyna1 a întrebat:

Ateilor, daca voi nu credeti in nimic (poate in stiinta si dovezi dar ma refeream la Dumnezeu) de ce raspundeti la intrebari de religie si nu la intrebari de stiinta?

Răspuns Câştigător
| 1Mihai1 a răspuns:

Cică vor să ne deschidă ochii...

38 răspunsuri:
| Pufuletica98 a răspuns:

Urasc ateii, satanistii, homosexualii si tot ce nu este de partea lui Dumnezeu.

| Seby90 a răspuns (pentru Pufuletica98):

Uraste calculatoarele, pentru ca sunt uneltiri ale diavolului. Uraste banii petnru ca sunt ochii dracului si nu ii mai folosi. Uraste absolut orice care este lipsit de constiinta sau orice fiinta inferioara sau obiect neanimat, pentru ca ei nu au o opinie proprie iar pentru ei aceasta fiinta mitica nici nu exista.

In alta ordine de idei trebuie sa urasti creeatiile lui dumnezeu pentru ca ele nu iti pot spune ca sunt de partea lui.
E tarziu si ma exprim ciudat. Sper ca intelegi unde bat.

| cosmyna1 explică (pentru Pufuletica98):

Daca il iubesti pe Dumnezeu roaga-te sa te indrume in asa fel incat sa nu mai urasti pe nimeni.
Nu trebuie sa judecam noi. are cine acolo sus

| Ciq a răspuns:

Că e amuzant.

| cosmyna1 explică (pentru Ciq):

Ti se pare amuzant sa raspunzi fara rost la intrebari?
Mie mi se pare tragic straight face

| Ciq a răspuns (pentru cosmyna1):

Nu fără rost, ci să îmi dau opinia personală sub formă de răspuns. A, şi totul e amuzant pentru cei ce nu cred.

| Raynn a răspuns:

Ai tendinta sa ajuti un copil cand vezi ca rezolva un puzzle gresit degeaba.

| cosmyna1 explică (pentru Raynn):

Nu prea inteleg. cum degeaba?