| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Au animalele suflet? Ce se va intampla cu ele dupa moarte?

39 răspunsuri:
| milan9 a răspuns (pentru cooldreams):

Păi cum să ajungă în iad dacă nu au suflet? Poate n-oi fi reţinut bine...

| Coyotul a răspuns:

Animalele au suflet daca nu ar avea suflet nu ar putea traii deoarece Dumnezeu cand la facut pe om dupa chipul si asemanarea Sa a "turnat"asupra lui sufletul ceea ce este valabil pentru orice vietate.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu au suflet au doar suflare de viata; oamenii din iad preferau sa fie animale decat sa sufere.

| Iulian922 a răspuns:

Dupa moarte ele se vor duce alaturi de stapanul lor (omul), in iad sau rai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-au nici oamenii, nici animalele. Da' crestinilor le place sa se simta superiori.

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

La fel ca oameni

| Kyou a răspuns:

Sincer, i-am pus intrebarea asta profesoarei de religie. Animalele nu au suflet uman, ci suflet animalic. Adica nu ajung in rai sau iad sau mai stiu eu ce se spune. Ea a spus ca nu se intampla nimic cu sufletele lor, eu cred ca nu este asa mare diferenta intre animale si oameni asa ca nu vad de ce sa nu poata avea si ele credinte ( nu doar instincte ).

| TomaSorinel1974 a răspuns (pentru cooldreams):

Daca n-ar avea suflet ar fi ca un loc gol unde sa intre demoni

| ovidiuproca a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Am inteles, sper ca ce ti-am fost de folos intr-un fel sau altul. Imi cer scuze daca am interpretat gresit.