| YoCookieMonster a întrebat:

Băi,sinceră să fiu,nu știu ce să mai zic. Până la urmă,veșnica întrebare:Există sau nu fantome? Eu știam doar de demoni, dar mai nou "fantomele domină lumea" laughing

7 răspunsuri:
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Eu am auzit niste zgomote in pivnita intr-o noapte, imediat ce terminasem de pus muraturile si m-am culcat. Initial, am crezut ca s-o fi darmat vreun butoi dar am vazut si o lumina puternica afara imediat dupa aia, orbitoare chiar care a luminat tot in bezna noptii timp de 10 secunde. Venea din hambar.
Am gasit cercuri in papusoi a II-a zi. De atunci, in fiecare noapte ma viziteaza o bufnita.

| PandaEcrazy a răspuns:

Eh, nu sunt demoni sau fantome, ci spirite, simple spririte ce isi au existenta ca si omul. spirite ale naturii

| Moisie a răspuns:

Exista fantome mai ales in Romania, adica exista duhuri rele care put de ti rup nasul, si fac mult rau tarii, pentru ca romanii au votat aceste duhuri urat mirositoare in functii politice inalte!

| anonimg a răspuns:

Cine nu va cunoaste Biblia va fi inselat -de altul sau se va insela singur.
Sta scris:
"Si nu este de mirare, caci chiar Satana se preface intr-un inger de lumina." (2Corinteni.11:14)
M-am uitat si peste dexonline. Este adevarat ca oamenii credeau -si poate unii mai cred- in existenta stafiilor, strigoilor, etc., etc., Oricum ar fi, diavolului ii place sa se "ascunda" sub multe inchipuiri ale oamenilor. Asta nu enseamna ca el nu exista. Dar nu exista asa cum credem noi in traditia populara in care am crescut. Stim ca este inger (deci este fiinta) care gaseste placere in a face rau omului.

Mai multe detalii gasesti in cartea -care este si online- "Adevărul despre îngeri": http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista entitati.

| sublime89 a răspuns:

Fantomele domina lumea? Ciudat, ca eu nu le vad. Daca ar exista fantome, tu-ti dai seama ce ar fi pe vechile campuri de batalie unde au murit mii de oameni, sau prin lagarele de exterminare, sau prin cimitire? laughing Ca de obicei se zice ca o casa e bantuita pentru ca acolo a murit cineva. Deci toate locurile pe unde au murit oameni ar trebui sa fie bantuite.

| RAY a răspuns:

Eu aseara am fost rapit de o martiana vrei sasi spun cum a fost? nu exista dovezi ca exista fantome, demoni etc nu exista asa ceva e doar magnetismul care face sa ai halucinati plus frica etc toate astea, uitate la un film Insidious Chapter 2 (2013) cu fatome