| iacobsabrima a întrebat:

Buna,astazi doamna diriginta a propus sa mergem la biserica pentru a ne impartasi,eu nu am tinut post si de dimineata am mai si mancat foarte putin, mama mi-a spus sa nu ma impartasesc din cauza ca nu am tinut post, in biserica am intrebat-o pe doamna diriginta si a spus ca sa ma impartasesc ca nu are nimic ca sunt copil iar eu m-am impartasit. Mamei acasa i-am spus ca nu m-am impartasit, ce pot face?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic, esti copil nu ar trebui nimeni sa iti impuna posturi si sa nu mananci din motive de religie si alte superstii mistice.

| EestiSodalane a răspuns:

In primul rand sa-i spui adevarul mamei tale si in al doilea rand sa vorbesti cu un preot, preferabil cu cel care te-a impartasit daca poti, daca nu, cu altul, si sa-l intrebi ce sa faci.

| T0Teu a răspuns:

Nu trebuia sa o minti pe mama ta. Te impartasesti si apoi minti? Cum vine asta?