| doryn89 a întrebat:

eu sunt indragostit de nepoata cumnatei mele.va rog sa mi spuneti daca putem fi impreuna si daca biserica accepta aceasta legatura

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunteti rude de nici un grad, asa ca puteti aveo o relatie si sa va casatoriti, atat civil cat si religios.

| doryn89 explică (pentru Ioandelasal):

Esti sigur? eu am citit pe un site crestin ortodox ca rudele sotiei nu se pot casatori cu rudele sotului

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru doryn89):

Este vorba de frati si surori nu de rude mai indepartate.

| EnciclopediaProstiei a răspuns:

Da-i bice

| Mădă0611 a răspuns:

Buna! Si daca ai o sora vitrega te poti casatori cu ea daca unul din parintii tai naturali nu ii e si ei parinte natural, sau invers, unul din parintii ei nu iti e si tie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da accepta doar prietenie si nu casatorie