| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma adresez prin aceasta intrebare mai mult scepticilor adica ateilor care nu cred in dumnezeu.Si anume le propun Pariul lui Blaise Pascalbig grinaca eu cred in tumnezeu si el exista, eu nu am pierdut nimic am castigat vecinicia, dar daca dumnezeu nu exista si eu am crezut in el, eu merg in morman ca toti ceilati fara a avea consecinte diferite.Insa daca dumnezeu exista si eu l-am negat si nu am crezut in el am pierdut totul si voi merge in iad.

Răspuns Câştigător
| sabrina103 a răspuns:

Daca cineva vine si-ti omoara parinti(sau pe cineva la care tii) si spune dupa ca asa a crezut ca e bine pentru umanitate si pentru el, tu o sa-i dai replica ca binele si raul sunt relative?

64 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

De stiinta ai auzit? Tu crezi ca tot ce cunosc oamenii au aflat din biblie? Daca nu era stiinta tu azi erai intr-o pestera probabil. In niciun caz nu erai pe ceva numit internet. Scrie in biblie de internet? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

Si mai mult de atat scrie in biblie. Apropo de teoriile voastre, am asa un dubiu ca aveti o mentalitate copilareasca.Deoarece teoria asta e ceva de genu lui Ion Creanga.Inchipueti cum ar putea din nimic sau ma rog din o explozie sa apara o maimuta si maimuta sa se faca om? Ia un ceas mecanic si desfala bucatele apoi arunca fiecare bucatica in ceva ce se roteste sau marog ceva de genu exploziei, Va putea acel ceas sa se completeze la loc si fiecare piesa sa fie pusa la locul potrivit? Ati spun ca nu.Da daca pentru tine este da atunci ai o problema cu imaginatia care ati ese de sub control

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Povestea biblica e cel mai mare basm, stai linistita. Marul interzis, sarpe vorbitor, femeie facuta din coasta lui adam, gradina edenului. Si pamantul are 6000 de ani. Pff laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sublime89):

De ude ai luat-o cu marul asta nu spun decat cei care nu cunosc