| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Familia mea a cumparat un loc de veci in comuna Berceni, judetul Ilfov, pe 7 ani (cu un avans de 700 lei) dupa care, in acest interval de 7 ani urma sa platim 1300 lei pentru a ne ramane locul de veci. Astazi, parintele mi-a zis ca de fapt, pentru ca au trecut doar 2 ani... am de platit diferenta pana la 3200 de lei, adica 2500 de lei, aproape dublu... Eu unul nu pot sa cred ca s-a dublat dupa doar 2 ani si as dori sa stiu daca as putea sa platesc acel loc de veci undeva in Bucuresti, la o patriarhie sau la administratia cimitirelor. Exista aceasta posibilitate? Exista o administratie a cimitirelor pe Ilfov unde as putea finaliza plata?
Multumesc

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Un loc de veci in Bucuresti costa cat o garsoniera din centrul capitalei. Probabil voi ati INCHIRIAT un loc pe sapte ani, nu l-ati CUMPARAT.

| Ineys a răspuns:

O intrebare foarte "religioasa" intr-adevar.

| Pantagruel a răspuns:

Inselatorie la drumul mare, marca BOR.
Sunt tari baietii astia, iau si pielea de pe pros... Aaa credinciosi laughing

Cand ai cumprat acel loc de veci, ati semnat vreun contract?